Renault, Atos ile ortaklık kurdu, işte nedeni

Fransız otomobil üreticisi Renault ile takım oluyor yazılım şirket atosşirketler Salı günü yaptığı açıklamada, sektör oyuncularının maliyetleri düşürmesine yardımcı olmak için “stratejik bir işbirliği” içinde verileri toplayıp analiz edeceklerini söyledi.

Renault ve Atos, veri ortaklıklarının, üreticilerin operasyonel mükemmelliği ve ürün kalitesini iyileştirmek için endüstriyel ekipmanlardan uygun ölçekte veri toplamasına ve yapılandırmasına olanak sağlayacağını söyledi.

“Atos ile işbirliğimiz sayesinde, imalat sektörü kuruluşlarına dijital dönüşümlerini büyütmelerinde destek olurken uzmanlığımızı ticarileştirmede bir adım daha ileri gideceğiz. Renault Grubu‘nin dijital dönüşüm ve yenilik kapasitesi,” dedi Jose-Vicente de los Mozos, EVP Grup SanayiRenault Grubu.

Renault, halihazırda yılda 80 milyon Euro tasarruf ettiğini ve bu çözümü 2023 yılına kadar 22.000’den fazla ekipmanı birbirine bağlayan 35 fabrikasının geri kalanında dağıtarak yılda 200 milyon Euro (211,5 milyon $) tasarruf sağlamayı hedeflediğini ekledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9