Intel’in, oyun bilgisayarı talebini azaltmak için tasarlanmış bir hareketle, bu yıl ikinci kez Alder Lake CPU’larının fiyatını düşürdüğü bildiriliyor. Bu indirim, içerdekilerin zaten %10’luk bir düşüş olduğunu söylediği gibi, bu yıl makine üreticilerine sunulan ikinci indirim olacak.

Göre SayılarIntel, üst düzey i5 ve i9 yongaları da dahil olmak üzere 2022’nin üçüncü çeyreğinde mevcut nesil oyun CPU fiyatlarında ek %5 indirim yapmayı planlıyor. Tom’un Donanımı). Yayın, firma genellikle yalnızca niş ürünlerde ve eski işlemcilerde indirim yaptığından, fiyat düşüşlerinin benzeri görülmemiş olduğunu öne sürüyor.

Oyun bilgisayarı fiyat indirimleri normalde iyi bir şeydir, ancak Intel’in indirimleri potansiyel olarak sektör için bir önsezi işaretidir. Digitimes, ilk beş hazır markanın siparişleri %80’e kadar azaltabileceğini, bunun da talebin “beklenenden çok daha zayıf” olmasına tepki olduğunu söylüyor. Bunun nedeni, en iyi grafik kartları ve CPU’lar hala pahalı olduğu için meraklıların yeni bir donanım satın almaktan vazgeçmeleri olabilir. Ancak, yakın gelecekte satışları yavaşlatabilecek küresel bir durgunluk da var.

2022, yeni Intel Raptor lake CPU’ları, Nvidia RTX 4000 GPU’ları ve AMD RDNA 3 kartlarının tümü birkaç ay içinde piyasaya sürülecek şekilde PC oyunları için yoğun bir yıl olacak.

Bununla birlikte, DDR5 RAM’in bile fiyatının düşeceği tahmin edildiğinden, teknoloji endüstrisinde genel bir yavaşlama yaşanıyor. Kayıt). Sonuç olarak, endüstrinin gerilemesi oyun bilgisayarı maliyetlerinin düşmesine yol açabilir, ancak durumun tüketici fiyatlarını nasıl etkileyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek.oyun-2