Cumhuriyetçilerin aylarca süren baskısından sonra, Google tarafından elde edilen yeni belgelere göre, kampanya e-postalarının spam olarak işaretlenmesini önlemek için yeni bir planı var. Sınır.

Google’ın planı, ilk bildiren aksiyolar, adayların, siyasi parti komitelerinin ve liderlik siyasi eylem komitelerinin, mesajlarını Gmail’in spam algılama sistemlerinden muaf tutacak özel bir “pilot programa” başvurmalarına olanak tanıyacak. Bu fikir, 21 Haziran’da, kurumun onayını isteyen bir dosyada Federal Seçim Komisyonu’na önerildi.

Google sözcüsü José Castañeda Salı günü yaptığı açıklamada, şirketin FEC’e talepte bulunduğunu doğruladı. Programı, “siyasi toplu göndericiler için gelen kutusu oranlarını iyileştirmeye yardımcı olmak ve e-posta teslim edilebilirliği konusunda daha fazla şeffaflık sağlarken, kullanıcıların aboneliklerini iptal ederek veya e-postaları spam olarak etiketleyerek gelen kutularını korumalarına izin vermek” için bir fırsat olarak nitelendirdi.

Pilot program, yetkili kampanyaları Gmail’in algoritmik spam algılamasından ayıracak olsa da, kullanıcılar gelen kutularına ilk geldiklerinde e-postaları almaya devam etmek isteyip istemediklerini soran yeni bir bildirim alacaktı.

Temsilci Greg Steube (R-FL), GOP kampanyası e-postalarının 2020’de Demokratlara orantısız bir şekilde yanlışlıkla spam olarak işaretlendiğini öne süren ilk Cumhuriyetçiydi. “Gmail hesabı olan ailem kampanya e-postalarımı almıyor” Steube, Google CEO’su Sundar Pichai’ye şunları söyledi: yüksek profilli bir teknik yönetici duruşması sırasında o yıl.

Konu, geçtiğimiz Mart ayında bir kez daha gündeme getirildi. Kuzey Carolina Eyalet Üniversitesi’nde bir araştırma bulundu Gmail’in, Outlook gibi diğer e-posta hizmetlerine kıyasla Cumhuriyetçi e-postaları spam olarak işaretleme olasılığının daha yüksek olduğunu söyledi. Araştırmaya yanıt veren Google, Gmail kullanıcılarının işaretleme olasılığının daha yüksek olduğunu savundu. spam olarak Cumhuriyet mesajları kendileri.

Özellikle Trump’ın kampanyası spam benzeri taktikler kullanmakla suçlandı bağış toplama e-postalarında, arkadaşlardan veya aileden gelen mesajlar olarak okunan yanıltıcı konu satırları kullanmak gibi. Birkaç e-posta, bir e-posta geri dönüş bildirimi gibi görünen “otomatik e-posta ilet” gibi konu satırlarını kullandı.

Yine de çalışma, Meclis Azınlık Lideri Kevin McCarthy (R-CA) gibi Cumhuriyetçi milletvekillerini, Google ve diğer e-posta hizmetlerinin kampanya e-postalarını spam olarak filtrelemesini yasaklayacak yasalar çıkarmaya sevk etti. Bu yasa tasarısı, Google’ın geçen hafta program teklifini FEC’e göndermesinden kısa bir süre önce sunuldu.

“Büyüleyici zamanlama” McCarthy Pazartesi günü tweet’inde şunları söyledi:. “Google, birkaç saat içinde nihayet siyasi e-postaları filtreleyen önyargılı algoritmaları değiştirmek için bir hamle yaptı. Big Tech kötü bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Karşı koyma zamanı.”

Cumhuriyetçi milletvekilleri ve stratejistler Google’ın yeni planını överken, Demokratlar şirketin Cumhuriyetçileri yatıştırmak için harekete geçtiğini öne sürüyorlar.

DNC iletişim direktör yardımcısı Daniel Wessel yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetçilerin spam e-posta göndermeyi bırakmak yerine kötü niyetli bir baskı kampanyasına girişmesi üzücü – ve Google’ın bunu satın alması daha da talihsiz” dedi. Sınır Salı günü.

Bu ayın başlarında, 6 Ocak Seçim Komitesi’ndeki kongre müfettişleri, eski başkan Donald Trump’ı üssünü 250 milyon dolardan dolandırmakla suçladı. bağış toplama e-postalarını kullanması yoluyla. Capitol’deki ayaklanmalara giden haftalarda, Trump’ın kampanyası, seçmenlerden Trump’ın 2020 seçimlerini devirmesine yardımcı olmak için resmi “Seçim Savunma Fonuna” bağış yapmalarını isteyen bir dizi e-posta gönderdi. Meclis müfettişlerine göre, bu fon hiçbir zaman var olmadı.

“Demokratlar, bu sabah Google’ı siyasi e-posta gelen kutusu sorununu ele aldığı için eleştiriyor. Bu partizanlık meselesi olmamalı. Bir GOP dijital strateji firması olan Targeted Victory başkanı Josh Hall, hepimiz eşit muamele istemeliyiz. Salı tweetinde söyledi. “Dems bu fikri eleştiriyorsa, ayrıcalıklı muamele gördüklerini biliyorlar demektir.”

genel-2