Flipkart, özel bir web sayfası aracılığıyla Moto G42 Hindistan lansman tarihinin 4 Temmuz olarak belirlendiğini duyurdu. Motorola telefonu bu ayın başlarında Brezilya dahil pazarlarda piyasaya çıktı. Geçen yıl bazı ülkelerde piyasaya sürülen Moto G41’in halefi olarak geliyor. Ancak bu model Hindistan’a gelmedi. Moto G42, delikli ekran, üçlü arka kameralar ve stereo hoparlörler gibi özelliklere sahiptir. Akıllı telefon ayrıca Dolby Atmos desteği içerir ve sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 680 SoC ile birlikte gelir.

Salı günü, Flipkart yayınlanan Moto G42’nin Hindistan’daki lansman tarihini duyuran web sayfası. Aynı lansman tarihini öneren bir tahminci tarafından gönderilen bir tweet’i doğruluyor.

Flipkart web sayfası ayrıca Moto G42’nin Atlantik Yeşili ve Metalik Rosé renklerinde satışa sunulacağını ve 64 GB dahili depolama alanı taşıyacağını gösteriyor. İkincisi, Brezilya’da piyasaya sürülen ve 128 GB dahili depolamaya sahip Moto G42 modelinden farklı.

Moto G42 fiyatı

Motorola, Moto G42’nin Hindistan fiyatını henüz açıklamadı. Bununla birlikte, telefon Brezilya’da 4GB RAM + 128GB depolama yapılandırması için 1.699 BRL (kabaca 25.600 Rs.) ile piyasaya sürüldü.

Moto G42 teknik özellikleri

Moto G42, Android 12’yi çalıştırıyor ve 20:9 en boy oranına sahip 6,4 inç full HD+ (1,080×2,400 piksel) OLED ekrana sahip. Kaputun altında, Motorola telefonunda Adreno 610 GPU ve 4GB RAM ile birlikte sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 680 SoC bulunuyor. 8 megapiksel ultra geniş atıcı ve makro atıcı ile birlikte 50 megapiksel birincil sensör içeren üçlü arka kamera kurulumu var.

Motorola, Moto G42’nin ön tarafında 16 megapiksellik bir selfie kamera sensörü sunmuştur.

Moto G42, microSD kart (1 TB’a kadar) ile genişlemeyi destekleyecek 64 GB depolama varyantında Hindistan’a geliyor. Telefon, 20W hızlı şarjlı 5.000 mAh pil içerir. Ayrıca IP52 dereceli su geçirmez bir tasarıma sahiptir.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeler için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

Samsung Galaxy S22 One UI 5.0 Beta Temmuz’da Yayınlanacak, Derlemeyi Tamamlayarak Ekim’de Yayınlanacak: Rapor

genel-8