Elon Musk, Twitter’da 100 milyon takipçiyi geçti ve platformda dokuz basamaklı takipçi sayısına ulaşan altıncı kullanıcı oldu. Göre sosyal bıçak, Musk, 26 Haziran ile 27 Haziran arasında bir dönüm noktasına ulaştı ve iki gün arasında 150.000’den fazla takipçi kazandı. Bu yazı itibariyle Musk’ın şu anda 100.059.886 takipçisi var.

Dönüm noktasına ulaşmak birkaç nedenden dolayı ilginçtir. Birincisi, Musk’ın şu anda 44 milyar dolara Twitter’ı satın alma sürecinde olduğu aşikar bir gerçektir ki bu da onu sonunda sosyal medya ağlarını gerçekten iyi kullanan büyük bir sosyal medya ağının tek lideri olma konumuna getirebilir. Tersine, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in Facebook sayfası genel olarak bir basın bülteni beslemesi iken, Instagram başkanı Adam Mosseri benzer şekilde sakarin varlığına sahip yönettiği platformda.

Musk tamamen farklı bir canavar. Meslektaşım Elizabeth Lopatto kısa süre önce Twitter kişiliğini şöyle tanımladı:

Musk kesinlikle bir Poster. Can sıkıcı, iğrenç, memlere geç kaldı – ama kesinlikle bir Poster. Twitter’ı amacına uygun olarak kullanıyor: kimliğine doğrudan bir hat olarak. Tweetlediği şeyleri takip etmeyi planladı mı? Sıklıkla, hayır. Onu bu kadar eğlenceli yapan da bu… Musk, bazen o kadar yoğun bir şekilde lakap takmaya başlar ki, elinde iftira davaları ile sonuçlanır… Kahretsin, Musk bir keresinde Tesla’yı özelden aldığını açıklamıştı. Twitter’dangenellikle Tesla’nın, Tesla’nın yatırımcılarının ve SEC’in sürprizine.

Dürüst olmak gerekirse, Musk’ın Twitter kullanımının diğer beş hesaptan 100 milyon takipçiye ulaşması ne kadar farklı olduğu dikkat çekici. Barack Obama’nın hesabı sık güncellemeler yayınlar, ancak her şey beklediğiniz gibi düşünülür ve başkanlıktır. rihanna, Katy Perryve Cristiano Ronaldo Yalnızca profesyonel olarak eğitilmiş bir iletişim ekibinin kolektif beyninden gelebilecek türden Twitter varlıkları var. Onun kredisine, buna inanırdım Justin Bieber‘ın hesabı adam tarafından yönetiliyor, ancak 16 Şubat’tan beri tweet atmadı.

Musk’ın 100 milyon takipçiye ulaşmasının ikinci ilginç yanı ise şu soru: Bu hesaplardan kaçı gerçek, kaçı sahte? Twitter sürekli olarak platformundaki hesapların yüzde 5’inden daha azının bot olduğunu tahmin ediyor, ancak Musk sayının çok daha yüksek olabileceğine dair endişelerini dile getirdi ve şirket sağlamazsa Twitter’ı satın alma anlaşmasından uzaklaşmakla tehdit etti. sayıları için daha fazla kanıt.

Musk’ın Twitter spam botlarından gerçekten endişe duyup duymadığı veya onları Twitter’ı satın almak için daha düşük bir fiyat için pazarlık yapmak için bir bahane olarak kullanıp kullanmadığı ile ilgili sorular devam ediyor. Bloomberg’in Matt Levine kanıtları ortaya koymak). Ancak, ne olursa olsun, Twitter’ın Musk’ın iddialarına yanıt olarak Musk’a verilerinin bir “ateş hortumu” vererek yanıt verdiği bildirildi. Fakat bu Wall Street Dergisi raporlar Bu kadar büyük miktarda bilgiden makul bir zaman dilimi içinde herhangi birinin anlamlı sonuçlar çıkarabileceğine dair şüpheler var.

Normalde üretken bir tweeter olan Musk, neredeyse bir hafta boyunca tweet atmadıktan sonra 100 milyon dönüm noktasına ulaştı. Bir başkasına cevap olmayan son gönderisi 21 Haziran’a aitti ve görünüşe göre 7-Eleven’da benzin fiyatının 7.11$ olduğunu gösteriyordu. snopes raporlar görüntünün aslında Mart 2021’den olduğunu ve yeni bir mağazanın açılmasını teşvik etmek için test fiyatını gösterdiğini, bunun bir yansıması olmaktan çok 2022’de yükselen gaz fiyatları.

Musk önceki gün bir mesaj yayınladı. diziler nın-nin tweetler hakkında peynir sever.

genel-2