Cyberpunk 2077’nin lansmanı oldukça engebeli bir yoldu, çünkü konsol versiyonları garanti altına alacak kadar kolayca kırılmıştı. PlayStation onları vitrinden kaldırıyor; kesinlikle optik açıdan iyi bir görünüm değil. Lansmanın ardındaki hikaye, bir muhbirin bilgi uçurduğu için şimdi bile gelişmeye devam ediyor. Üst Kademe Oyun Geçen hafta, bir CDPR QA stüdyosu olan Quantic Lab’in oyunun feci başlatma sorunlarıyla bir ilgisi olduğunu iddia etti.

Gönderilen 72 sayfalık belgede, muhbir, Quantic Lab’in ekibin kıdem ve büyüklüğü hakkında yalan söylediğine ve binlerce daha az önemli sorun için gönderilen bir hata raporlama kotasının düzeltilmesine ve sonuç olarak bu sorunun çözülmesine zaman ayırdığına dikkat çekti. daha büyükleri hala oyunda.

Cyberpunk 2077 AMD FSR 2.0 Karşılaştırma Videosu Öne Çıkanlar Performans ve FSR 1.0 Üzerindeki Görsel İyileştirmeler

Sorulduğunda, Quantic Lab’in CEO’su Stefan Seicarescu, Forbes’a cevap verdi bu, kayıt için, neyle suçlandıklarını tam olarak ele almıyor, ancak yine de şu şekilde:

26 Haziran’da Forbes’te yayınlanan makaleyle ilgili olarak Quantic Lab’s, aşağıdakileri açıklığa kavuşturmak istiyor:

Yazınızda bahsettiğiniz gibi sosyal medyada yayınlanan video, Quantic Lab’ın geçmişi hakkında yanlış ifadelerle başlıyor. Bir oyunun piyasaya sürülmeden önce nasıl test edildiği sürecinde bir anlayış eksikliği var gibi görünüyor.

Quantic Lab, 2006 yılında tamamen Kalite Güvencesine odaklanan on iki kişilik bir ekiple kuruldu ve o zamandan beri Romanya’da 3 ofis konumunda 60’tan fazla aktif müşterisi ve 400’den fazla çalışanı ile lider bir QA şirketi haline geldi. Quantic Lab, dünyanın önde gelen birçok yayıncısından yılda 200’den fazla projeyi desteklemektedir ve üstlendiğimiz tüm çalışmalarda kalitenin önce geldiği yaklaşımı sürdürmeye devam etmektedir.

Tüm müşteri sözleşmelerimiz gizlidir, ancak genel olarak küresel yayıncılar, çoğu durumda geliştirici düzeyinde dahili QA kaynaklarına ek olarak, yalnızca birine bağlı olarak değil, birkaç QA dış kaynak kullanımı şirketi ile çalışmaktadır. Üstlendiğimiz her proje, proje gereksinimleri açısından benzersizdir. Proje yönü, müşterilerimizle gerçek zamanlı gereksinimlere göre kararlaştırılır ve buna göre ayarlanır.

Quantic Lab, endüstri ortaklarımızla her zaman şeffaflık ve bütünlük içinde çalışmak için çaba göstermektedir.

Bu 15 dakikalık videodaki her şeyden “yanlış ifadeler” aldılar ve ayrıca Yukarı Echelon’un bilgiyi yanlış anladığını söylediler. Ayrıca, bu kapsamda bir oyunun sadece CDPR ve tek bir QA stüdyosunun elinde olmayacağından bahseder.

Bir diğer Twitter kullanıcısı LegacyKillaHD’den ileti dizisi suçun hala büyük ölçüde Quantic Lab’den çok CDPR’nin yönetiminde olduğunu belirtiyor. Ayrıca bu konuda birkaç CD Projekt Red kaynağıyla konuştuğunu da belirtiyor. Aşağıda onun konusunu okuyabilirsiniz.

Quantic Lab Cyberpunk 2077

Steam Yaz İndirimi 2022 Şimdi, Final Fantasy VII Remake, Dying Light 2 ve Daha Fazlası Kesildi

Genel olarak, iş parçacığı nihai sonucun hala yönetime ait olduğunu belirtir ve Quantic Lab ifadesi gibi bir şey söyler (QA testinin tek bir grup yerine birden çok grup tarafından yapılmasıdır). Quantic Lab burada suçsuz olmasa bile, yine CDPR ve oyunun böyle bir durumda piyasaya sürülmesi için yönetimlerinin çok daha fazlası.

Hikaye geliştikçe güncellemeye devam edeceğiz. Cyberpunk 2077 şimdi Steam üzerinden PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One ve PC’de çıktı.genel-17