Chris Pratt, dini görüşleri hakkındaki bazı yaygın algıları değiştirmeye çalışıyor.

bu Jura Dünyası üçleme yıldızı anlattı Erkek Sağlığı yeni bir kapak hikayesinde insanların düşündüğü kadar dindar olmadığını (“manevi” tanımına göre daha doğru bir kelime olabilir, ama o bunu kullanmasa da). Pratt ayrıca, iyi belgelenmiş günahların tarihi nedeniyle organize dini şiddetle eleştirdi.

“Din, uzun zamandır lanet gibi baskıcıydı” dedi. “Gerçekten dindar bir insan olmadığımda dinin yüzü olacağımı bilmiyordum. Bence dindar olmakla -insan tarafından yaratılan geleneklere bağlı kalmak, çoğu zaman çok gerçek bir Tanrı olduğuna inandığım kişiye duyulan korkuyu kendine mal etmek- ve onu insanları kontrol etmek, insanlardan para almak, çocukları istismar etmek, nefreti haklı çıkarmak için toprak çalmak. Her ne ise. Her insanın kalbindeki kötülük, dinin arkasına gizlendi ve gezintiye çıktı. ”

Pratt’a ayrıca kendi uzun tartışmaları olan Hillsong Kilisesi’ne katıldığına dair haberler de soruldu.

“Hiç Hillsong’a gitmedim,” dedi. “Aslında Hillsong’a hiç gitmedim. O kiliseden kimseyi tanımıyorum.”

43 yaşındaki oyuncunun din ile olan ilişkisi, 2018’de MTV Film ve TV Ödülleri’nde bir ödül alırken bahsettiği “dokuz kuralından” birinden kaynaklanıyor gibiydi. “Tanrı gerçektir,” dedi. “Tanrı seni seviyor, Tanrı senin için en iyisini istiyor. Buna inan; Yaparım.”

Pratt anlattı Erkek Sağlığı: “Belki de sahneye çıkıp söylediklerimi söylemek benim için kibirdi. Kimseye dokunduğumdan emin değilim.”

Pratt’e yönelik müteakip tepki, 2019’da aktör Elliot Page’in Pratt’i “kötü şöhretli LGBTQ karşıtı” bir kiliseye katıldığı için suçlamasıyla manşetlere çıktı ve ardından Twitter’da şunları ekledi: “Ünlü bir aktörseniz ve belirli bir gruptan nefret eden bir organizasyona üyeyseniz İnsanların neden ele alınmadığını merak ederse şaşırmayın. LGBTQ karşıtı olmak yanlış, iki taraf yok. Verdiği zarar çok ağırdır. Tam dur. Herkese sevgiler gönderiyorum.”

Pratt, o sırada Page’in yorumlarının “gerçeklerden daha uzak olamayacağını” söyleyerek karşı çıktı ve “kapılarını kesinlikle herkese açan” bir kiliseye gittiğini söyledi.

Pratt onayladı Erkek Sağlığı yazar Mickey Rapkin, Los Angeles’ta Zoe Kilisesi’ne katılıyor, ancak bununla sınırlı değil; satış noktaları kiliseyi belirsiz bir şekilde “Hillsong üyesi” veya “Hillsong-bitişik

Oyuncu, karısı Katherine Schwarzenegger’i “sağlıklı” bir kız doğurduğu için övdüğü için tepkiler aldıktan sonra ağladığını da kaydetti. “Bir sürü makale çıktı ve ‘Bu çok ürkütücü. Chris Pratt’in ilk çocuğu prematüre doğduğunda sağlıklı bir kızı için ona teşekkür edeceğine inanamıyorum. Bu eski karısına çok yakışıyor” dedi. “Ve ben, Bu berbat bir şey gibiyim. Oğlum bir gün okuyacak. Dokuz yaşında. Ve dijital taşa kazınmış. Beni gerçekten rahatsız etti, ahbap. Bunun için ağladım. Hayatımdaki bu nimetlerin -yakınlarım için- gerçek bir yük olmasından nefret ediyorum” dedim.

Pratt sonraki Amazon serisinde görünür Terminal Listesi1 Temmuz’da ve Marvel’s Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü8 Temmuz’da açılıyor.sinema-2