TF Uluslararası analisti Ming-Chi Kuo “Son anketim Apple’ın kendi iPhone 5G modem çip geliştirmesinin başarısız olabileceğini gösteriyor, bu nedenle Qualcomm, %100 tedarik payı ile 2H23 yeni iPhone’ların 5G çipleri için özel tedarikçi olmaya devam edecek. . şirketin önceki tahmini %20).”
Apple, çalışılması zor olduğu söylenen Qualcomm ile uğraşmak zorunda kalmamak için kendi 5G modemini tasarlamaya hevesliydi. Temmuz 2019’da, Apple, iPhone için kendi 5G modemini geliştirmeye hazırlanırken Intel’in akıllı telefon modem işinin çoğunu satın almak için 1 milyar dolar harcadı. Apple’ın Beats Audio’yu (ki Apple Music’e dönüştürdü) satın almak için harcadığı 3 milyar dolardan sonra, Intel’in akıllı telefon modem işletmesinin satın alınması, Apple’ın şimdiye kadar yaptığı en büyük ikinci satın alma oldu.
Görünüşe göre Intel, Apple’ın Qualcomm’un yerine kullanması için bir 5G modem oluşturmakta zorluk çekiyordu. Ve şimdi öyle görünüyor ki Apple’ın Intel bölümünü satın alması farklı bir sonuç üretemedi.

Kuo’nun tweeti çok büyük çünkü bunu ortaya koyuyor Apple mükemmel değil ve kendi 5G akıllı telefon modemini geliştirebileceği zaman gelene kadar, Apple’ın yeni 5G iPhone modelleri için gerekli olan önemli 5G modem yongalarını tedarik etmek için hala Qualcomm’a güvenmesi gerekecek. Kuo, Apple’ın iPhone için kendi 5G modem çiplerini geliştirmeye devam edeceğine inandığını da ekledi.

Kuo tweetini yaymadan önce, Apple’ın 2023 iPhone 15 hattında ilk kez kendi 5G modemini kullanacak gibi görünüyordu. Qualcomm’un önümüzdeki yıl iPhone’da kullanılan 5G modemlerin %20’sini Apple’a tedarik etmesini bekleyen Kuo, tahminini revize etti ve şimdi Qualcomm’un 2023 iPhone modellerinde kullanılacak tüm 5G modemlerini teslim ettiğini görüyor.

telefon-1