Telekom oyuncuları, 2030 yılına kadar her yıl Barselona’da buluşmaya devam edecek. Sektörün yıllık en yüksek kitlesi olan Mobil Dünya Kongresi organizasyonunun arkasındaki ana telekom oyuncularını bir araya getiren GSMA, etkinliğin devam edeceğini duyurdu. 2030 yılına kadar her yıl Katalonya’nın başkentinde.

Örgütün CEO’su Mats Granryd, “MWC’nin 2030’a kadar Barselona’da kalacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Sağlık kriziyle bağlantılı olarak artan örgütsel zorluklarla işaretlenmiş son üç yıldaki destekleri için yerel yetkililere teşekkür etmek.

“Son küresel koşullar, MWC ile yüzleşmek zorunda kaldığımız en zorlu zorluklardan bazılarını yarattı ve ortaklığımızın gücü, gösteriyi geri getirebilmemizin kritik bir parçası oldu. Barselona, ​​MWC deneyimiyle o kadar iç içedir ki, Birini düşünüp diğerini düşünmemek benim için zor”.

Verimli bir ortaklık

GSMA, 2006’da Barselona’daki gösterinin kurulmasıyla yaratılan iş sayısını şu anda 140.000 olarak ve etkinliğin şehir ve sakinleri için ekonomik faydalarını 5,3 milyar avro olarak tahmin ediyor.

“Barselona, ​​MWC’nin gerçekleştiği şehirden çok daha fazlası. Barselona’ya taşınmamızdan bu yana etkinliği sadece büyütmekle kalmadık, tüm bir ekosistemi içerecek şekilde geliştirdik. Şehrin misafirperverliği ve insanları ile birlikte GSMA CEO’su John Hoffman, “Her düzeyde deneyimlediğimiz gerçek ortaklık, Barselona’yı GSMA’nın MWC aracılığıyla yaratmak istediklerinin ayrılmaz bir parçası yapıyor” dedi.

Geçen Mart ayında düzenlenen MWC’nin son baskısı sırasında, GSMA 60.000’den az ziyaretçi saymamıştı.genel-15