Redfall’un vampirleri, dolaptan fırlayan tipik Nosferatu canavarlarınız değil. Bethesda ve Arkane, Xbox Bethesda Vitrini sırasındaki ilk oynanış gösteriminin ardından Redfall’un vampirlerine derinlemesine bir dalış yayınladı ve gecenin çocuklarının nasıl ortaya çıktığı ve onlardan ne bekleneceği hakkında bazı yeni bilgiler ortaya çıkardı. Stüdyo direktörü Harvey Smith ve işletme direktörü Susan Kath, hedefin Redfall için benzersiz, orijinal folklor yaratmak olduğunu söyledi, bu nedenle bazı tanınabilir vampir kinayelerinin ortaya çıktığını görseniz de, Redfall’ın kan emicileri alışık olduğunuzdan oldukça farklı.

Bir kere, onları bilim yaptı. İnsan ömrünü uzatmaya çalışan deneyler, beklenmedik sonuçlar verdi; ölümsüz, kana susamış varlıkların, sürekli evrim geçiren – ihtiyaç duydukları kanı aldıklarını varsayarsak – bir dalı.

Smith, “Vampirlerimiz ilham verici bir fantezi değil” diyor. “Onlar kendilerini daha güçlü kılmak için savunmasız kişilerden beslenen yırtıcı canavarlar.”

Vampir zinciri, minyonlarla, sıradan zayıflarla başlar ve daha gelişmiş varyantları içerecek şekilde dallara ayrılır, örneğin insanları parçalara ayıracak kadar güçlü vampirler ve başıboş kalanları yakalayıp ekiplerinden uzaklaştıran Anglers.

Redfall’ın yaşlı vampirleri “güneşi engellemeyi” sayacak kadar güçlüdür. [and] gelgitleri geri itmek” daha dikkate değer yetenekleri arasında. Bir oyuncunun tek başına üstesinden gelmesi çok fazla gibi geliyorsa, dedi Arkane, bir takımda olmak güvenliği garanti etmenin en iyi yolu olsa da, Redfall size tüm oyunu tek başınıza oynamanız için gereken araçları sağlıyor.

Redfall sokaklarında endişelenmen gereken tek şey vampirler değil. Arkane, ölümsüz derebeyilerin Redfall’un insan vatandaşlarını bir tür vampir tarikatı içinde körü körüne takip etmeleri için manipüle ettiğini söyledi.

“Bu tarikatçılar şimdi adada devriye geziyor, hayatta kalan birkaç kişiyi avlıyor ve yeni derebeylerine hizmet ediyor.”

Bu, temel karşılaşmaların bile göründüklerinden daha karmaşık olduğu anlamına geliyor ve Arkane, Redfall’ın stratejik düşünmeyi ve akıllı planlamayı ödüllendirdiğini söyledi.

Redfall’ın 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor, ancak sizi o zamana kadar meşgul edecek daha fazla doğaüstü iyiliğe ihtiyacınız varsa, PC’deki en iyi vampir oyunları listemiz işinizi görecektir.oyun-2