Toyota Kirloskar otomobil parçaları birimi, elektrikli bileşenler hattına başlıyor

toyota Kirloskar otomobil parçaları birim TKAP ile imzalanan 4.800 crore değerindeki ilk anlaşmanın bir parçası olarak yeni elektrikli bileşenler hattı E-Drive’ın açılışını duyurdu. Karnataka Hükümet son zamanlarda diğerleri arasında karbon emisyonunun azaltılması konusunda. Ayrıca, otomobil üreticisi ayrıca Toyota Teknik Eğitim Enstitüsü’nün (TTTI) kırsal, değerli ve ekonomik olarak zayıf gençleri dünya çapında istihdam edilebilir teknisyenlere dönüştürmeye odaklanan II. Aşamanın genişletildiğini duyurdu.

Toyota Grubu firmalar yakın zamanda Karnataka’da güç aktarma organları parçalarının ve elektrikli araçların diğer bileşenlerinin yerel üretimi için 4.800 crore rupi pompalama planlarını açıklamışlardı.

Toplam yatırımın, TKM ve Toyota Kirloskar Otomobil Parçaları (TKAP) birlikte 4.100 crore Rs’yi besleyecek, diğer bir ilgili şirket olan Toyota Industries Engine Hindistan (TIEI), kalan Rs 700 crore’u yatıracak.

E-Drive, yüksek hızlı motora sahip bir Gelişmiş Otomotiv Teknolojisidir (AAT) ve PLI (Üretim Bağlantılı Teşvik) şeması kapsamında bilgilendirilir.

TKM, yalnızca Hindistan için değil, aynı zamanda ihracat için de ‘Hindistan’da Üret’ ile ‘kitlesel elektrifikasyon’ konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Hindistan’da hızlı elektrifikasyon için, Hindistan’da EV parçalarının küresel ölçekte üretilmesi ve ileri beceri seviyelerine sahip kalitenin gerekli olduğu hibrit araç (xEV) maliyetlerinde önemli düşüşler elde etmek esastır, Toyota Kirloskar Motor (TKM) dedi.

Tüm xEV teknolojilerinin tamamlayıcı olduğunu, ortak EV parçalarını paylaştığını, bu nedenle teknolojiden bağımsız yaklaşımın bu cephede büyük ölçekli ekonomilerin gerçekleşmesini ve yatırım uygulanabilirliğini destekleyebileceğini belirtti.

Şirket, “E-Drive’ın yerelleştirilmesiyle, ülkede güçlü hibrit elektrikli araçlar (SHEV) dahil olmak üzere elektrikli mobilitenin daha yüksek bir penetrasyon olacağına inanıyoruz.” Dedi.

Karnataka’daki Bidadi’deki 135.000 yıllık kapasiteli gelişmiş E-Drive tesisi, üretime göre temiz otomobil üretimine yönelik elektrikli parçalar tedarik etmek ve sürüme göre sürdürülebilir hareketliliğe yönelik güçlü bir tedarik zinciri sağlamak üzere kuruldu.

Toyota, TTTI ile beceri açığını kapatmayı ve Karnataka gençliğine teknolojik gelişmelerde en iyi eğitimi vermeyi hedefliyor.

Gelişmiş teknolojiler ve üretimde birinci sınıf insan gücü yaratmak için TKM, kapasitesi 200’den 1.200 öğrenciye (akademik toplu olarak) yükselen TTTI’da büyük bir genişleme üstlendi.

Bu, küresel sertifikalı Toyota uzman eğitmenleri tarafından öğrencilerin ileri teknoloji konusundaki beceri seviyelerinin artırılmasına odaklanan Bidadi fabrikasındaki mevcut beceri tesisine büyük bir destek olacak.

“Son MoU imzasıyla, açık hedeflerimiz, karbon emisyonlarında daha derin kesintiler yapmak, daha yüksek istihdam yaratmak, yalnızca yerel ihtiyaçlar için değil, aynı zamanda küresel pazarlar için yerel üretim merkezi oluşturmak, yerel topluluk gelişimi ve ilerleme için büyük ölçekli yatırım başlatmaktır. yenilik” dedi Vikram S KirloskarBaşkan Yardımcısı, Toyota Kirloskar Motor.

Eğitim enstitüsünün genişletilmesiyle ilgili olarak, “Kursiyerlerin öğrenebilecekleri ve beceri setlerini güçlendirebilecekleri bir ortamı teşvik etmek ve sınıfının en iyisi operasyonları gerçekleştirebilmek amacıyla beceri yeteneklerini daha da güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz. “

FacebookheyecanLinkedin
genel-9