modern bir sen bilirsin Boston Red Sox gibi Major League Baseball takımı, sabit bir veri ve analitik diyeti üzerine kuruludur – bu, sahada olduğu kadar ön büroda da geçerlidir.

Profesyonel bir beyzbol kulübünün ana odak noktası, her oyuncunun benzersiz yeteneklerinden yararlanan rekabetçi bir takım oluşturmak olsa da, aşağı indiğinizde Red Sox, teknoloji yığını söz konusu olduğunda çoğu işletmeden farklı değildir.

Satış ve pazarlama araçları, veri depolama, analist panoları – bugünlerde herhangi bir şirketin bir işi yürütmek için ihtiyaç duyduğu her şey hakkında seçimler yapıyorlar. Red Sox, birçok şirket gibi, daha büyük bir kurumsal varlığın parçasıdır – bu durumda, Fenway Spor Grubu — bu nedenle, mantıklı olduğunda teknolojiyi şirket ailesinin diğer üyeleriyle ne zaman ve nasıl paylaşacaklarını anlamaları gerekir.

Çoğu işletmenin göz önünde bulundurmak zorunda olmadığı başka bir sorun daha var: Red Sox ayrıca, bireysel kulüplerle paylaştığı kendi teknoloji önceliklerine sahip olan Major League Baseball’un bir parçası.

Örnek olarak, MLB’nin mühendislik ve baş ürün sorumlusu Vasanth Williams, bu yılın başlarında TechCrunch+’a ligin Google Cloud ile her kulübün bulut altyapısı kararlarını etkileyebilecek bir ilişki kurduğunu söyledi:

Tüm kulüplerin yararlanabileceği bir temel platform oluşturduk. Bu, son birkaç yılda hem taraftar tarafında hem de beyzbol verileri tarafında yaptığımız şeylerden biri. Tüm verileri bir araya getirmek ve bunu kolay bir şekilde erişilebilir kılmak istedik. Eskiden her şey şirket içinde ve farklı veri merkezlerindeydi. Hepsini buluta koyduk ve sorgulamalarını ve analitik oluşturmalarını çok daha kolay hale getirdik.

Boston Red Sox’un işini yürütmek (ve oyunu oynamak) için teknolojiyi nasıl kullandığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için kulübün baş teknoloji sorumlusu Brian Shields ile konuştuk.

Yığına bir bakış

Shields, işinin, şirketin teknoloji stratejisini tanımlamaya ve yönlendirmeye çalışan herhangi bir büyük kuruluştaki bir CTO’nunkine benzer olduğunu, ancak bir beyzbol kulübünün gereksinimlerinin her zaman aynı olmadığını söyledi.genel-24