Apple, bu sonbahar ile 2023’ün başı arasında bir dizi yeni cihazı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. gelen bir rapor BloombergMark Gürman. Gurman’ın “tufan” olarak tanımladığı ürünlerin, dört iPhone 14 cihazı, bir dizi yeni iPad, üç Apple Saat, birkaç M2 / M3 yükseltilmiş Mac, bir çift yenilenmiş AirPods Pro tomurcuk, yeni bir HomePod ve bir adet yeni HomePod’u içereceği bildiriliyor. özel geliştirilmiş Apple TV modeli.

Bu tahminleri parçalayalım.

Apple, bu ayın başlarında Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) amiral gemisi M2 işlemcili iki yeni Mac’i duyurmasına rağmen, Gurman çipi ve çeşitlerini başka birkaç cihazda bulmayı umuyor. Buna bir M2 Mac mini, M2 Pro Mac mini, M2 Pro / M2 Max 14 ve 16 inç MacBook Pro’ların yanı sıra bir M2 Ultra / M2 Extreme Mac Pro dahildir. Tabii ki, Apple’ın uzun süredir söylentileri dolaşan karma gerçeklik kulaklığı var. ayrıca M2 çip ile gelmesi bekleniyor. Gurman, bu yeterince zor değilse, Apple’ın M3 işlemcisinin zaten çalışmalarda olduğunu ve muhtemelen gelecek yıl 13 ve 15 inç MacBook Air dizüstü bilgisayarlarında görüneceğini söylüyor.

Apple’ın bu sonbaharda iPhone 14’ü piyasaya sürmeye hazırlandığını zaten biliyoruz ve Gurman’ın raporu, son bir yıldır ortalıkta dolaşan tüm söylentilerin bir özetini sunuyor. Birincisi, yalnızca Pro ve Pro Max modellerinin yeni ve daha güçlü A16 yongasını ve her zaman açık ekran desteğini alacak şekilde ayarlandığı bildiriliyor. iPhone 14 Pro modellerinin ayrıca 48 megapiksel kamera sensörü, Face ID için “hap şeklinde bir kesik” içeren yeni bir çentik ve delik delme tarzı bir selfie kamerası ile gelmesi bekleniyor. Gurman, standart iPhone 14’ün, Mini modelin yerini alan 6,7 inçlik bir varyasyonla iPhone 13 ile birlikte gelen A15 yongasına sahip olacağını söylüyor.

Gurman’ın raporu, iPad’ler açısından, Apple’ın M2 donanımlı 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro modellerini bu yılın sonlarında piyasaya süreceğini ve “gelecek bir veya iki yıl içinde” 14 ila 15 inç arasında daha büyük bir iPad’in geleceğini gösteriyor. Gurman ayrıca daha önceki bir söylentiyi de destekliyor. 9to5Macbu da yeni bir giriş seviyesi iPad’in A14 çip, 5G ve USB-C bağlantısı ile geleceğini gösteriyor.

Apple’ın ayrıca bu sonbaharda üç yeni Apple Watch modelini piyasaya sürmesi bekleniyor: standart Watch Series 8, yeni bir SE ve insanlara “ekstrem sporlara” yönelik daha “sağlam” bir saat. Gurman, yaklaşmakta olan Watch Series 8’de bulunan S8 yongasının önceki S7 ve S6 yongaları ile aynı düzeyde performans sunacağını, ancak gelecek yıl gelecek olan Watch’ın yükseltilmiş bir işlemciye sahip olacağı bildiriliyor. Gurman ayrıca Apple’ın bu sonbaharda Seri 3’ü, S8 işlemciyle birlikte gelebilecek yeni SE lehine bırakmasını bekliyor – 2020 SE modeliyle birlikte gelen S5 yongasından bir sıçrama.

Apple’ın WWDC’de tvOS hakkında söyleyecek fazla bir şeyi yoktu, ancak Gurman, şirketin bu sonbaharda A14 çipli ve biraz daha fazla RAM’li yeni bir Apple TV tanıtması gerektiğini söyledi. Gurman, bu, cihazı tvOS 16’da görebildiğimiz “ek oyun yetenekleri” için ayarlıyor.

Apple ayrıca yükseltilmiş bir HomePod’u piyasaya sürmeye hazırlanıyor – ancak muhtemelen gelecek yıla kadar değil. Gurman’a göre, yaklaşmakta olan HomePod, 2018’de piyasaya sürülen orijinal HomePod ile benzer boyut ve performans düzeyine sahip olacak. Bir S8 çipine, yenilenmiş ekrana ve potansiyel olarak “çoklu dokunma işlevi” desteğine sahip olması bekleniyor.

Gurman’ın yeni bir çip ve geliştirilmiş ses öngörmesiyle AirPods Pro kulakiçi kulaklıkları da bir yükseltmeye ihtiyaç duyuyor. Umarım bu, tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo’nun bu yılın başlarında söylediğine göre kayıpsız ses desteği anlamına gelir.genel-2