PotatoOfDoom takma adı altında bir oyun modifikasyonu geliştiricisi, Cyberpunk 2077 için yeni bir modifikasyon açıkladı. Oyuna AMD FSR 2.0 “sihirli teknolojisini” ekleyerek, mevcut kenar yumuşatma teknolojilerinin – Nvidia DLSS ve FSR’nin ilk sürümünün yerini alıyor. Yazarın kendisi sonucun etkileyici olduğunu belirtiyor.Ona göre oyunu GTX 1080 ekran kartına sahip bir sistemde 4K çözünürlükte çalıştırırken, kare hızı orijinalinin iki katı olan 45 FPS’ye yükseldi. Diğer kullanıcılar kare hızındaki artışı onaylar. Bir GTX 970’de 1080p’de ve maksimumda, Cyberpunk 30 FPS’de çalışır. 5700XT’de, ortalama gölge kalitesiyle, rakam 50’den 86 FPS’ye yükseldi.

Yazar, değişikliğin başlangıçta yalnızca Cyberpunk 2077’nin Steam sürümü için hesaplandığını, ancak yakın tarihli bir güncellemenin GOG sürümüyle de çalışmasını sağladığı görülüyor. Değişikliği buradan indirebilirsiniz.

AMD FSR 2.0 teknolojisi henüz oyunda resmi olarak desteklenmiyor, ancak görünüşü 10. seriden daha eski Nvidia ekran kartlarının kullanılmasına izin verecek. Geliştiriciler, oyuna yeni bir kenar yumuşatma sistemi ekleme planlarını henüz açıklamadı.

Daha önce AMD FSR 2.0’ın Unreal Engine 4 ve 5’e eklenti olarak eklendiği bildirilmişti.genel-22