haber ki Siyah kurucular için fonların düşmesi, çoğu “beyaz Amerika üşüttüğünde, Siyah Amerika zatürree olur” aforizmasıyla yetiştirilen Siyah topluluk için bir şok olmadı.

ABD’deki girişimler, yaklaşık olarak VC finansmanı aldı 75 milyar dolar Q1 ve yaklaşık 50 milyar dolar Yatırımcıların geri çekilmesine ve piyasalar düşüş eğilimindeyken değerlemelerin düşmesine rağmen, 2. çeyrekte şimdiye kadar. Ancak daha geniş özel pazardaki fonlama azaldıkça, Siyah kurucular daha da keskin bir düşüş görüyorlar: 1. Çeyrekte 1,2 milyar dolar aldılar ve sadece 2. çeyrekte şimdiye kadar 324 milyon dolar, sadece bir avuç şirket tarafından büyütüldü. Bu eğilim devam ederse, geçmişten geriye doğru bir adım atmış olacağız. rekor kıran finansman Siyah kurucuların geçen yıl gördüğü.

Yine de, piyasanın nasıl hareket ettiğine bakılmaksızın, hala bir sorunumuz var: Siyah kuruculara yatırım yapmak, bazı yatırımcılar tarafından çok riskli görülüyor; bu yatırımcılar, işler zorlaştığında ağlarına çekilip güvenli ve tanıdık bulduklarını finanse ediyor.

Ancak sanat değişim platformunun kurucu ortağı Charlie Jarvis fuar zinciri, yatırımcıların daha az çeşitliliğe sahip kuruculara yatırım yapmakla güvenli oynamayı birleştirmemesi gerektiğini söylüyor. Artık farklı bakış açılarına sahip olanları ikiye katlamanın zamanının geldiğini savunuyor.

“En endişe verici bir şey olduğunu düşünmüyorum; bu bir ekosistem.” Guy Primus, CEO, Valence

Jarvis, TechCrunch’a “Bir inovasyon kültürü içindeyiz ve işleri daha önce kimsenin yapmadığı şekilde yapıyoruz” dedi. “Bir şeylere yeni bir perspektiften yaklaşan birinin – kimlikleri sayesinde bilgilendirilmiş bir perspektiften – muhtemelen çok güçlü çözümler yaratacağına inanmaya değer.”

Yine de gümüş bir astar kalır. Siyah kurucular alındı Bu yıl VC fonlarının %1,2’si, yani gördüğümüz düşük finansman, orantılı olarak konuşursak, kohortun olağan finansman seviyeleriyle neredeyse aynı. Bu, bu belirsiz ekonomik ortamın birçok Siyah kurucu için her zamanki gibi etkin bir şekilde iş yaptığı ve birçoğunun ekonomik eşitlik için mücadeleye odaklanmasını sağladığı anlamına geliyor.

TechCrunch raporları, Siyah girişimcileri sürdürülebilir işletmeler kurmak için eğitmeye, Siyahlar tarafından kurulmuş mevcut girişimleri ölçeklendirmek için daha fazla talep ve topluluğa yatırım yapma dürtüsüne giderek daha fazla odaklanıldığını gösteriyor.genel-24