Michelin Yıldızlı şef Vikas Khanna, NFT pazar yeri Akshaya.io ile işbirliği yaptı ve ilk ‘fijital’ sınırlı sayıdaki kitabını piyasaya sürdü Hindistan’ın Kutsal YemekleriPerşembe günü Dubai’de.

‘Fijital’ terimi, kitabın hem fiziksel hem de NFT formatlarında satın alınabileceğini ima eder. İlk ünitesi Sanjeh Raja tarafından ICCA’dan (uluslararası Mutfak Merkezi) 50.000 $ (yaklaşık 40 lakh Rs) fiyatla satın alındı.

Hindistan’ın Kutsal Yemekleri prasad tarifleri ve ülke çapında çeşitli kutsal mekanlarda servis edilen yiyecekler getiriyor. 25 Haziran’dan itibaren Akshaya web sitesinden sipariş edilebilir ve kitabın NFT’si “dijital ikizi” ile birlikte hemen basılacaktır.

Bu ikiz, fiziksel kitabın kendisine bağlanacaktır ve fiziksel kopyanın sahibine özgüdür. Ayrıca platform, kullanıcıların kripto cüzdanlarını veya herhangi bir fiat para birimini kullanarak satın almalarına olanak tanır.

Bu satın alma, bu sınırlı sayıdaki çalışmanın orijinalliğini doğrulayacaktır ve varlığın mülkiyeti hiçbir şekilde çoğaltılamaz.

Lansmanda konuşan Akshaya.io CEO’su Ganesh Raju, “Bugünden itibaren dünya dijital alanda yeni bir evrime tanık olacak! Vikas Khanna ile bugüne kadarki en büyük çalışmasının NFT’lerini oluşturmak için ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Web 3.0, benzersiz koleksiyon meraklılarının onunla etkileşim kurma şeklini değiştirecek. Şef Vikas Khanna’nın popülaritesi ve bu kitabın benzersizliği göz önüne alındığında, bu çalışmanın NFT’lerinin zaman geçtikçe büyük bir itibar kazanacağını umuyoruz.”

Değiştirilemez tokenler (NFT’ler), yalnızca çevrimiçi varlıklar da dahil olmak üzere ürünler arasında ticaret yapılabilen dijital varlıklardır. NFT, satılabilen veya alınıp satılabilen bir blok zincirinde depolanan, değiştirilemeyen bir veri birimidir. [Metaverse]https://gadgets360.com/tags/metaverse), diğer gelişmiş araçlarla birleştirilmiş NFT, Dünyanın yaşamaya başladığı Web 3.0 dönüşümüdür.

Bu, Khanna’nın bir Web 3.0 kuruluşuyla yaptığı ilk işbirliği ve önümüzdeki zamanlarda, çalışmalarının ve yaratımlarının daha fazla artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) varlıklarını yaratma olasılığı var.
genel-8