Bir Yapay Zeka Minecraft Oynamayı Öğrendi ve Aslında Oldukça İyi başlıklı makalenin resmi

Fotoğraf: leon neal (Getty Resimleri)

Satranç, Gitmekve şimdi-Minecraft. Yapay zeka modelleri, oyun öldürme listelerine yeni bir zafer ekledi.

Etiketlenmemiş bir karışım kullanma Minecraft Videolar ve yükleniciler tarafından etiketlenenlerden oluşan küçük bir veri seti, yapay zeka şirketi OpenAI, yetkin bir şekilde oynamak için bir sinir ağını eğitmeyi başardı. Minecraft– daha önce oyunun basit ama gevşek oynanışını kırmak için mücadele eden teknoloji için bir kilometre taşı. Açık AI mühendisleri, deneylerini bir Araştırma kağıdı Ve müteakip Blog yazısı bu hafta.

OpenAI’nin modeli, temel zanaatkarlık ve hayatta kalmanın ötesine geçebildi ve aslında bir insanla aynı karmaşık görevlerin çoğunu gerçekleştirebildi. Minecraft oyuncu olur. OpenAI, blog yazısında yüzen, avlanan ve yemek pişiren hayvan modelinin bir videosunu gösteriyor. Hatta başarılı bir şekilde anladı oyunun “sütun atlama” tekniği. Daha yakın zamanlarda, Deepmind başarıyla Atari oyunları oynamak için MuZero AI’sını eğitin.

Önceki AI modelleri, klasik oyunları yenmek için geçmişte çeşitli pekiştirmeli öğrenme biçimlerine güvendi. Satranç ve Gitmek. Minecraft diğer yandan, küçük çocukların ustalaşması için yeterince sezgisel olsa da, açık dünyası ve açık uçlu yapısı nedeniyle yapay zeka sistemlerine bir meydan okuma sunuyor.

İnternette dolaşan görünüşte sonsuz bir video kaynağı varken Minecraft oynanabilirlik, bunlar, en azından bir yapay zekayı eğitirken, oyunun nasıl oynanacağını gerçekten nasıl öğreneceklerinin hikayesinin yalnızca bir kısmını anlatıyor. OpenAI’ye göre, etiketlenmemiş video verilerinin telaşı “ne” yapılacağını göstermede üstündür, ancak bir yapay zekanın “nasıl” oynanacağını anlaması için gerekli olan tuşlara tam olarak basma veya fare anlarını sağlamaz.

Mühendisler bu “nasıl” sorununu, “Video Ön Eğitimi” veya VPT olarak adlandırdıkları yarı denetimli bir taklit öğrenme yöntemi oluşturarak çözdüler. OpenAI, temelde yüklenicilerden yeni, daha küçük bir veri seti topladı. Minecraft oynanışın yanı sıra müteahhitler tarafından kaydedilen tuşa basma ve diğer eylemlerin örnekleri. OpenAI daha sonra aşağıdakileri kullanan başka bir model yarattı. müteahhitler videolar her adımında bir sonraki adımın ne olacağını tahmin etmek için Minecraft video. Temel k ile donatılmışşimdinasıl, AI’ları daha sonra başarılı bir şekilde anlayabildi daha büyük veri kümeleri Minecraft videolar çevrimiçi. Mühendisler, yapay zekalarına bir yığın veri dökmek yerine, önce ona temel girdilerin temellerini öğretmek için zaman harcadılar.

OpenAI, “Birçok görev için modellerimiz insan düzeyinde performans sergiliyor ve yetkin insanların başarması için 20 dakikaya (24.000 çevre eylemi) kadar sürebilen elmas araçlar üretebilen bilgisayar ajanlarını ilk bildiren biziz” dedi. Araştırma kağıdı bulguları detaylandırıyor.

Tüm bu eğitim ve müteahhit yardımının yaklaşık 160.000 dolarlık bir fiyat etiketiyle sonuçlandığı bildirildi. Bu paranın çoğu, göre ZDNet, toplu olarak yaklaşık 4.500 saatlik oyun oynayan müteahhitlere ödeme yapmaya gitti. Müteahhitlere saat başına 20 dolar ödendi.

AI ch’nin bazı görüntülerini görebilirsiniz.ahşabı kesmek, envanterini yönetmek ve aşağıda kendiniz için mağaraları temizlemek.

Bazı cerrahların yıllık maaşına değecek bir yapay zekayı izlemek, 11 yıllık bir bağımsız oyun oynamak o kadar etkileyici görünmüyorsa, bir adım geri atmaya ve teknolojinin ne kadar ilerlediğini görmeye değer. Sadece üç yıl önce, MineRL yarışmasında yarışan teknoloji uzmanlarından oluşan ekipler, görünüşte basit olan tek bir hedefle görevlendirildi: içinde başarılı bir şekilde bir elmas madenciliği yapabilen bir yapay zeka yaratmak. Minecraft. 660 yarışmacı bildirildiğine göre bu zorluğu tamamlamaya çalıştı, ve her biri başarısız oldu. OpenAI’nin modeli artık elmas aletler üretebilir.

OpenAI ayrıca yönelen tek teknoloji şirketi değil Minecraft AI deneyleri için. Geçen ay, kendi döneminde Konferans oluştur, Microsoft yeni ortaya çıktı AI Minecraft “aracı” oyun içinde çalışır. Microsoft ile etkileşimde bulunan kullanıcılar Minecraft aracılar, daha sonra oyun kullanılarak otomatik olarak oluşturulan komutları yazabilir’yazılım API’si. Uygulamada, kablolu notlartşapka, kullanıcıların “buraya gel” gibi bir ifade yazabileceği ve Minecraft bot bunu otomatik olarak Minecraft koduna çevirecek, botun aslında ilerlemesine neden olur. Sadece yürümenin yanı sıra, Microsoft’un Minecraft ajan ayrıca oyun dünyasındaki öğeleri almak ve bunları bir şeyler yaratmak için birleştirmek gibi daha karmaşık görevleri de tamamlayabilir. Ve bakın, bunu muhtemelen bu yazardan daha iyi ve daha hızlı yapabilir, sonuncusundan birkaç yıl kaldırılmış olan Minecraft oturum.genel-7