Microsoft, Windows 8.1 desteğini kapatıyor

Microsoft veda etmek için ayarlandı Windows 8.1 gelecek yılın başlarında ve yakında kullanıcıları bildirimlerle uyaracak.

Teknoloji devi bitiyor Windows 8.1 Ocak 2023’te desteklenecek ve önümüzdeki ay kullanıcılara uyarı göndermeye başlayacak.

Şirket bir güncellemede “Windows 8 desteği 12 Ocak 2016’da sona erdi ve Windows 8.1 desteği 10 Ocak 2023’te sona erecek” dedi.

Şirket, “Microsoft 365 Apps, destek bitiş tarihlerine ulaştıktan sonra artık Windows 8 veya Windows 8.1’de desteklenmiyor. Performans ve güvenilirlik sorunlarından kaçınmak için Windows’un daha yeni bir sürümüne geçmenizi öneririz.”

Microsoft, Windows 8.1 için genişletilmiş güvenlik güncellemesi (ESU) programı sunmayacaktır.

Şirket, “Bu tarihten sonra, Microsoft 365 kullanıyorsanız, artık Office uygulamaları için güncellemeler almayacaksınız; buna özellik, güvenlik ve diğer kalite güncellemeleri de dahildir” diyen şirket, kullanıcılara desteklenen bir işletim sistemine geçmelerini tavsiye etti. sistem.

Çoğu Windows 8.1 veya Windows 8 cihazı, Windows 11’e yükseltme için donanım gereksinimlerini karşılamayacaktır.

Şirket, “Alternatif olarak, uyumlu Windows 8 ve 8.1 bilgisayarlar, yazılımın tam sürümünü satın alıp yükleyerek Windows 10’a yükseltilebilir” dedi.

Windows 10, 14 Ekim 2025’e kadar desteklenmeye devam edecek.

Microsoft, kullanıcılara Windows 11 ile yeni bir bilgisayara geçerek en son donanım özelliklerinden yararlanmalarını önerdi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9