Microsoft, Office 365 için yöneticilerin kullanıcıların engellenen adreslere e-posta göndermesini engellemesine olanak tanıyan yeni bir özellik yayınladı.

Kiracı İzin Verme Engelleme Listesi adı verilen özellik, daha önce yalnızca kullanıcıların seçili göndericilerden e-posta almasını engelleyebiliyordu.

Microsoft, özelliği Temmuz ayında önizlemeye başlayacak ve aynı ay genel kullanıma sunulacak.

Office 365’in evrimi

Kimlik avı saldırıları gibi saldırı vektörleri, virüsten koruma yazılımlarını atlamanın ve kimlik hırsızlığını gerçekleştirmenin oldukça popüler bir yolu olmaya devam ederken, Microsoft’un amiral gemisi e-posta istemcisine önceki aylarda sunabildiği, artırılmış güvenlik vaat eden tek özellik bu değil.

Şirket ayrıca, giren ve çıkan mesajların bütünlüğünü iyileştirdiği için Office 365 e-posta hizmetine yeni bir güvenlik katmanı ekledi.

Microsoft, ilk olarak 2020’nin ikinci yarısında duyurduğu yeni koruma olan SMTP MTA Strict Transport Security’nin (MTA-STS) süresi dolmuş TLS sertifikaları, üçüncü taraf sertifikalarla ilgili sorunlar veya desteklenmeyen güvenli protokoller gibi sorunları çözeceğini söylüyor.

Umuyoruz ki bu özellikler kullanıcı güvenliği açısından fayda sağlayacaktır çünkü duyuru, Office 365 fiyatlarının her yerde artmasıyla birlikte geliyor.

15 Mart 2022’den bu yana, Microsoft 365 Business Basic kullanıcı başına yılda 5 ABD Dolarından 6 ABD Dolarına, Microsoft 365 İş Ekstra 20 ABD Dolarından 22 ABD Dolarına, Office 365 E1 8 ABD Dolarından 10 ABD Dolarına, Office 365 E3 20 ABD Dolarından 23 ABD Dolarına, Office 365 E5 35 dolardan 38 dolara, Microsoft 365 E3 32 dolardan 36 dolara çıktı.

Microsoft’un e-posta hizmetlerinin güvenliğini neden sıkılaştırmaya çalıştığını görmek kolay, yakın tarihli bir BitDam araştırmasına göre işletmeler, e-posta tabanlı saldırılara karşı başlangıçta düşünülenden daha savunmasız olabilir. (yeni sekmede açılır) bu, kötü niyetli dosyaların çoğu zaman en iyi e-posta güvenlik çözümlerini varsayılan olarak atladığını gösterdi.genel-6