Küresel PC monitörü pazarı ilk çeyrekte durgun, sevkiyatlar daha da düşecek

36,5 milyon adet sevk edilen küresel PC monitörü pazarı, bu yılın ilk çeyreğinde sabit sonuçlar verdi ve bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla sevkiyat hacminde yalnızca %0,3’lük bir artış kaydetti.

Zorlu bir pazarın ortasında, Dell %22,4 pazar payı ile tedarik zinciri yetkinliği ve ticari satışlarıyla liderlik konumunu genişletti. IDC.

Genel olarak, pazar iki yarıdan oluşan bir hikayeydi – ticari pazar %5’in üzerinde büyürken tüketici tarafı %5 düştü.

SAMSUNG ayrıca, tüketici monitör alanındaki lider statüsünün kısmen desteklediği, yıldan yıla büyüme kaydetti.

AOC ve Philips’in sahibi TPV, sıkıntılı Çin pazarı ve Doğu Avrupa’daki olaylardan zarar gördü.

HP ve Lenovo gibi diğer ticari ağır firmalar ilk 5’i tamamladı.

“Ülkeler yeniden açılmaya devam ettikçe, ekonomik zorluklar ve bütçe sapmaları arasında tüketici talebinin büyük bir kısmının yavaşladığını görüyoruz” dedi. Jay ChouIDC’nin İstemci Cihazları İzleyicisi için araştırma yöneticisi.

“Bazı gelişen piyasa tüketici talebi, satıcılar artık birikmiş işleri yerine getirebildiği için kısa vadede oyalanacak, oyun ve ofis getirileri de talebi artıracak.” Çu katma.

İleriye bakıldığında, IDC, piyasa 2020 ve 2021’de kaydedilen muazzam hacimleri sindirirken izleme gönderilerinin düşeceğini bekliyor.

2023 sevkiyatları, 2024’te istikrar kazanmadan önce (yıldan yıla) %1.5 daha azalacaktır.

Dünyanın en büyük ikinci pazarı olan Çin, çok daha karamsar görünüm nedeniyle tahminini önemli ölçüde düşürdü. Raporda, ticari talep artarken tüketici talebinin azaltıldığı belirtildi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9