İsveçli mobilya perakendecisi Ikea, küresel tedarik zinciri için Hindistan’dan ürün tedarik eden satın alma ofisini 1 Mayıs 2023’ten itibaren Gurugram’dan Bengaluru’ya kaydırıyor. Bu haftanın başlarında Hindistan’da dördüncü mağazasını açan Ikea, satın alma ofisinin Bir şirket açıklamasında, diğer varlıklara yakın olun dedi.

“Genişleyen iş geliştirmeyle birlikte Hindistan’daki görünümümüz olumlu ve diğer IKEA kuruluşlarına (Perakende, Küresel İş Operasyonları gibi) ve birçok müşteriye yakın olmak istiyoruz. Bu fırsatı yakalamak için Gurgaon ofisimizi Bangalore’a taşıyoruz. 1 Mayıs 2023’ten itibaren” dedi.

Şirket, “yer değiştirme politikası” kapsamında bir Bengaluru’ya taşınmayı tercih eden çalışanlarına yer değiştirme desteği sağlıyor. “Bir iş arkadaşımız Bangalore’a taşınmamayı seçerse, IKEA perakende Hindistan veya Hindistan dışındaki diğer IKEA birimleri gibi IKEA içinde iş fırsatları bulma konusunda onları desteklemek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. taşınma politikası

“Bir iş arkadaşımız IKEA’da iş bulamazsa, kariyer geçiş hizmet sağlayıcımızdan harici iş koçluğu ile destekleyeceğiz” dedi.

Ikea, 1970’lerden beri küresel tedarik zinciri için Hindistan’dan ürün tedarik ediyor.

İsveçli mobilya perakendecisi, tekstil, halı, yatak, ev aksesuarları, plastik ve metal ürünler dahil olmak üzere sektörlerden kaynak sağlıyor.

IKEA Hindistan (Ingka Group’un bir parçası) daha önce 22 Haziran’da Bengaluru’daki ilk mağazasını açacağını duyurdu. Yapılan açıklamada, geniş formatlı mağazanın Nagasandra metro istasyonuna bağlı olduğu belirtildi. IKEA Hindistan, Anje Heim’i Karnataka pazarının Pazar Müdürü olarak da duyurdu.

Açıklamada, 12.2 dönümlük bir alana yayılan 4.60.000 metrekarelik IKEA Nagasandra mağazasının 7.000’den fazla uygun fiyatlı, kaliteli, sürdürülebilir ve iyi tasarlanmış ev mobilyası IKEA ürünlerine sahip olduğu iddia ediliyor.
genel-8