Yıldızların enerjisini toplayan üst yapılar yaratmayı konu alan şehir kurma oyunu Dyson Sphere Programında şimdiye kadar işler oldukça huzurluydu. Ancak çok da uzak olmayan bir gelecekte Dyson Sphere Programı düşmanları ortaya çıkacak ve her zaman daha fazla enerji arayışı içinde tüm gezegenleri tüketen siyah bir sis şeklini alacaklar.

Geliştirici Youthcat Studio, şu anda üzerinde çalıştığı düşman fraksiyonunun Dark Fog olarak bilindiğini söylüyor. Görünüşe göre, Karanlık Sis, makinelerinizin ve yerleşim yerlerinizin bağlı olduğu aynı kendi kendini kopyalayan AI’nın bir dalıdır ve bir zamanlar tıpkı sizin gibi CentreBrain’e kaynak beslemesine yardımcı olmuştur.

Ancak zamanla, CentreBrain bazı dronlarında anormal davranışlar tespit etmeye başladı. Bozuk verileri merkezi veritabanına geri besliyorlardı ve hatta bazıları virüslerin eşdeğerini – CentreBrain süreçlerini ele geçirmeye çalışacak veriler – yüklediler. İnsanlığın bilim adamları başlangıçta bunu normal hatalar olarak yazdılar, ancak oyuncuların keşfedeceği gibi, sonunda bir isyanın başlamasına yetecek kadar makine dahil oldu.

Dark Fog’u yenmek, oyuna geldiğinde Dyson Sphere Program oyuncuları için yeni bir görev olacak. Sisteminizde göründüğünde, Karanlık Sis kaynaklar için sizinle rekabet etmeye başlayacak ve sonunda hem yer hem de yörünge kuvvetlerini oluşturmaya başlayacak.

Göre en son Steam gönderisi, Karanlık Sis, etkin olduğu her sistemde bir Merkezi Çekirdekten çalışır ve bu yapının bir ucundaki büyük ‘Tinder’ küresini yok etmek onu devre dışı bırakır. Bununla birlikte, Dark Fog, drone ordularında kullanmak üzere hammadde toplamak için kullanacağı gezegenlerin yüzeylerinde üsler de inşa edebilecek.

Dyson Sphere Programına savaş sistemi geldiğinde, oyuncular barışçıl ‘vanilya’ deneyimini tercih ederlerse sistemi kapatabilecekler. Youthcat, sistemin Dyson Sphere Programına ne zaman geleceğini henüz açıklamadı, ancak geldiğinde işleri ilginç hale getireceği kesin. Stüdyo yakında daha fazla bilgiye sahip olacağını ve bu yeni tehdide karşı savaşmak için inşa edebileceğimiz savaş birimleri (ve üretim hatları) hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyeceğimizi söylüyor.oyun-2