Wall Street Journal’ın haberine göre, kripto para borsası FTX, kripto borç veren BlockFi’den hisse almak için görüşmelerde bulunuyor.

Şirketler daha önce Salı günü, BlockFi’nin FTX ile 250 milyon dolarlık (kabaca 1,955 rupi) bir döner kredi tesisi için bir ön sözleşme imzaladığını duyurmuştu; bu, BlockFi’ye dijital para piyasasındaki bir bozgun sırasında sermayeye kritik erişim sağlayacak.

Yakın tarihli bir açıklamaya göre, henüz bir özsermaye anlaşmasına varılmadı ve tartışmalar devam ediyor. bildiri Wall Street Journal’dan.

Bir BlockFi sözcüsü yaptığı açıklamada, şirketin “piyasa söylentileri hakkında yorum yapmadığını” söyledi.

BlockFi sözcüsü, “Hâlâ anlaşmanın şartlarını müzakere ediyoruz ve şu anda daha fazla bilgi paylaşamıyoruz. Anlaşmanın şartları hakkında daha sonraki bir tarihte kamuoyuyla daha fazla paylaşımda bulunmayı bekliyoruz.” dedi.

FTX sözcüsü, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Geçen hafta BlockFi, pazarlama harcamalarını ve yönetici tazminatını azaltmak gibi diğer maliyet düşürücü önlemleri uygulamanın yanı sıra çalışan sayısını yaklaşık yüzde 20 oranında azalttığını söyledi.

ABD Merkez Bankası’nın agresif faiz artırımları ve durgunluk korkuları, hisse senetlerinde bir kargaşaya yol açtı ve kripto para birimlerinde satışlara yol açtı. Geçen hafta sonu, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, Aralık 2020’den bu yana ilk kez 20.000 dolar (yaklaşık 15.6 lakh) seviyesinin altına düştü.

BlockFi’nin CEO’su Zac Prince, Twitter’da yaptığı bir önceki duyuruda, şirketin döner kredi olanağı sağlamak için FTX ile vadeli bir sözleşme imzaladığını belirtti. Prince, daha sonraki bir tweet’te, FTX’ten güvence altına alınan miktarın, projeye para yatıran kullanıcılar için likidite sağlamak için kullanılacağını doğruladı.

BlockFi’nin CEO’su şöyle devam ediyor: yeni alınan kredi imkanı daha geniş kripto ekosistemindeki büyük gerilemenin ortasında şirketin operasyonel verimliliğini sağlam tutmak için gereklidir. Kredinin şirkete bilançosunu ve genel platform gücünü daha da artıracak sermayeye erişim sağlayacağını öne sürdü.

© Thomson Reuters 2022
genel-8