Bilgisayar korsanları bu kripto şirketinden 100 milyon dolar çaldı

BİZ kripto firması uyum Cuma günü yaptığı açıklamada, hırsızların ana ürünlerinden birinden yaklaşık 100 milyon dolar değerinde dijital para çaldığını söyledi; bilgisayar korsanları.

Harmony, merkezi olmayan finans olarak adlandırılan – bankalar gibi geleneksel kapı bekçileri olmadan krediler ve diğer hizmetler sunan eşler arası siteler – ve değiştirilemez tokenler için blokajlar geliştirir.

Kaliforniya merkezli şirket, soygunun, bitcoin ve eter gibi dijital belirteçler tarafından kullanılan temel yazılım olan farklı blok zincirleri arasında kripto aktarmak için bir araç olan Horizon “köprüsüne” çarptığını söyledi.

Hırsızlıklar, kripto sektöründeki şirketleri uzun süredir rahatsız ediyor. blok zinciri köprüler giderek daha fazla hedefleniyor. Londra merkezli blockchain analitik firması Elliptic’e göre, 2022’de şimdiye kadar köprülerden 1 milyar dolardan fazla çalındı.

Harmony, daha fazla ayrıntı vermeden “suçluyu belirlemek ve çalınan fonları geri almak için ulusal makamlar ve adli tıp uzmanlarıyla birlikte çalıştığını” tweetledi.

E-posta ve sosyal medya aracılığıyla gönderilen yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Herkese açık blok zinciri verilerini izleyen Elliptic, bilgisayar korsanlarının Harmony’den eter, Tether ve USD Coin de dahil olmak üzere bir dizi farklı kripto para çaldığını ve daha sonra merkezi olmayan borsalar kullanarak eterle değiştirdiklerini söyledi.

Mart ayında, bilgisayar korsanları yaklaşık 615 milyon dolar değerinde kripto para Ronin Bridge’den, Axie Infinity oyununun içine ve dışına kripto aktarmak için kullanılır. Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarını şimdiye kadarkilerden biri olan hırsızlıkla ilişkilendirdi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9