YouTube Music’in, son albümleri ve çalma listelerini gösteren ve kullanıcıların doğrudan müzik çalmaya başlamasını sağlayan Android 12 medya önerileri özelliğini desteklemeye başladığı bildiriliyor. Rapora göre, yeni güncelleme kullanıcılara kompakt kartta en son çalınan üç parçayı gösterirken, hızlı ayarların açılması altı şarkı gösterecek. Kompakt kartın, akıllı telefon kilitlendiğinde de ortaya çıktığı söyleniyor. YouTube Müzik için bildirim kartı, parçaları karıştırma seçeneği ve kullanıcının çevrimdışı karışık listeleri için kısayol da içerir.

göre bildiri 9To5Google’dan YouTube, kısa süre önce Android 12’nin medya önerilerini destekleyen YouTube Music için bir güncelleme yayınlamaya başladı. Yeni güncellemeyle birlikte, bir kullanıcı Bluetooth üzerinden kulaklık veya kulaklık gibi bir ses cihazını bağladıktan sonra medya önerilerinin otomatik olarak görünmeye başladığı söyleniyor. hoparlörler.

Rapor, bildirim kartı kompakt formdayken, YouTube Müzik uygulama simgesinin ve adının sol üst köşede, sağ köşeye doğru yakın zamanda çalınan üç parçayla birlikte görüneceğini ekledi. Öte yandan, hızlı ayarların açılmasının, son çalınan altı parçayı gösterdiği söyleniyor. Rapora göre kompakt kart, akıllı telefonun kilit ekranında da görünüyor.

Rapora göre, kullanıcılar, YouTube Music uygulamasında arka planda tek bir dokunuşla parçayı çalmaya başlayabilir, bu da onlara Şimdi Yürütülüyor kontrollerini de gösterecek. Oynatma önerilerinin yalnızca birkaç dakika göründüğü söyleniyor ve bundan sonra kullanıcıların bunlara tekrar erişmek için kaydırmaları gerekecek. Bu önerilerin oynatma kontrollerinden sonra görüneceği ve farklı bir parçayı çalmaya başlayacağı bildiriliyor. Rapora göre, bildirim kartı ayrıca indirilmiş bir çevrimdışı karışık listeyi başlatmak için bir karıştırma düğmesi ve kısayol gösterecek.

Kullanıcılar şuraya giderek YouTube Müzik bildirim kartı önerilerini devre dışı bırakabilir: Ayarlar > Ses ve Titreşim > Medya > Medya Önerilerini Göster’i kapatın.

Yeni YouTube Müzik güncellemesinin, Google’ın akış hizmeti için geçmişe göre daha yaygın olarak göründüğü söyleniyor ve bazı Spotify kullanıcıları bunu zaten fark etti. Rapor, bildirim kartının Android 13’te tam yükseklikte görüneceğini varsayıyor.
genel-8