En son Dead Cells güncellemesi işleri biraz farklı yapıyor ve oyunu çok daha geniş bir kitleye erişilebilir kılıyor. Breaking Barriers adlı güncelleme, Motion Twin ve Evil Empire’ın ilk olarak Ocak 2022’de test etmeye başladığı Dead Cells’in ilk erişilebilirlik güncellemesi. tadını çıkar.

Bir Evil Empire sözcüsü, “Beta testi sırasında, Assist Moduna ‘ihtiyacı olmayan’ bazı kişilerin bunu ne olursa olsun kullanacağına dair geri bildirim aldık ve sonuç olarak Dead Cells’i zorlu bir roguelike olarak oynamayacaklar” dedi. “Bununla ilgili oyun içi birçok mesaj gönderdik, ancak sonuçta oyundan nasıl zevk almak istedikleri oyuncuya kalmış. Ancak, bu seçenekleri kullanan oyuncuların başarılarını devre dışı bırakmayacağız. İnsanların oyunu oynamasını ve ardından başarıları onlardan almalarını mümkün kılmayacağız.”

Breaking Barriers güncellemesi iki bölümden oluşuyor. Bunlardan biri, UI boyutunda ve yazı tipi boyutunda, özelleştirilebilir kontrollerde ve arka plan rengi filtrelerinde yapılan değişiklikler de dahil olmak üzere, Ölü Hücrelerin çeşitli bölümlerinde yapılan bir dizi değişikliktir. Bunların hepsi yeni erişilebilirlik menüsünde yaşıyor.

İkinci kısım, çoklu yaşamlar gibi bir dizi ek seçenek içeren Yardım Modu’dur. Bu özellik, oyuncuların 1, 3, 7 veya sonsuz yaşam seçerek Dead Cells’in ne kadar acımasız olduğunu değiştirmelerini sağlar, ancak bunun nedeni sadece oyunun zorlu olması değil.

Evil Empire, “Bu, kas spazmları gibi istemsiz hareketleri veya aktiviteleri olan oyuncuların, koşuları kontrolleri dışında olan bir şey tarafından mahvolması durumunda bir şans daha elde etmeleri için hedefleniyor” dedi.

Yardım Modu ayrıca oyuncuların tuzak hasarını ayarlamasına ve savaş sırasında gereken giriş sayısını azaltmak için otomatik vuruş özelliğini açmasına olanak tanır.

Her iki özellikte de göz atabileceğiniz önemli miktarda başka iyileştirme var. Engelleri Aşmak yama notları sayfa. Ve dahası yolda. Motion Twin ve Evil Empire daha önce 2021’in sonunda bir yıllık ücretsiz Dead Cells güncellemesi sözü verdi ve daha fazla biyom ve diğer yeni içeriklerin 2022’de hala planlandığını doğruladılar.oyun-2