iPhone'da iMessage'ın bir fotoğrafı

iOS 16’nın beta mesajlaşma özellikleri bazı tökezlemeler yaşıyor.
Fotoğraf: Floransa İyon / Gizmodo

Apple’ın tescilli mesajlaşma standardı, en son iOS 16 beta sürümünde bir engele çarptı. iMessage’da mesajları düzenleme ve geri çekme özelliği, Apple’ın WWDC 2022 açılış konuşmasında açıkladığı kadar sorunsuz değil. Ve bu, hala geliştirme aşamasında olan bir yazılımda beklenecek olsa da, en güzel bakımlı duvarlarla çevrili bahçelerin bile bir şeyleri çözerken biraz tökezlediğini hatırlatıyor.

9to5Mac iOS 16 beta 2’nin en son sürümünün, iOS’un eski sürümlerinin düzenlenmiş mesajları almasını engelleyen bir soruna çözüm getirdiğini bildiriyor. Ancak bu yeteneğin düzeltilmesi, Android’in önceden yalnızca “şu kadar beğenildi” ile tüm mesajları tekrarlayarak iOS’tan gelen beğenileri nasıl yorumladığına benziyor.

iOS 16 beta sürümünü çalıştırıyorsanız ve iOS’un daha eski bir sürümünü çalıştıran birine düzenlenmiş bir ileti gönderiyorsanızalıcınız düzenlemeyi yalnızca yeni eski mesajın değişmesi yerine mesaj. Yazılımın eski sürümleri, gönderen diğer tarafta bunları iptal ettikten sonra bile, silinen mesajları görmeye devam edecektir. Bu, düzenlenen mesajların orijinallerini içerir.

9to5Mac, sorunun Apple’ın önceki sürümleri sunucudan kaldırıp yenileriyle değiştirmenin bir yolunu geliştirmemiş olmasından kaynaklandığını öne sürüyor.

Bu senaryoya, “halkın kullanımına hazır” bir beta değil, geliştirici beta diyorlar. kullananlar iOS 16 beta2 aynı beta kanalındaki diğer kullanıcılarla birlikte yeni Mesajlar özelliklerinin tam işlevselliğine sahip olacak.

Mesajları düzenleme ve silme özelliğinin yalnızca ilk 15 dakika içinde mevcut olduğunu belirtmekte fayda var. mesaj göndermek. WhatsApp’a benzer şekilde, iMessage, gönderenin tarafında bir mesajın düzenlenip düzenlenmediğini veya silindiğini alıcıya bildirir. Buradaki fikir, iki taraf arasında şeffaflığın korunmasına yardımcı olmaktır, ancak büyük olasılıkla bazı dramatik anlarla sonuçlanacaktır. biri diğerinin fikrini değiştirdiğini fark eder!

Elmalar iOS 16 betası hala geliştiricilerle sınırlıdır. İlk genel beta, Temmuz ayında bir ara çıkacak, ancak bu sonbaharda herkesin telefonlarını ve tabletlerini vuracak.genel-7