Gordian Quest, son iki yıldır Erken Erişim’deydi, ancak bu hafta tam olarak yayınlandı. Deste oluşturma mekanikleriyle iç içe geçmiş çok çeşitli karakterler, beceriler ve oyun stilleri aracılığıyla ayrıntılı bilgi, karakter etkileşimleri ve karmaşık mekaniklere sahip bir kart oyunu RPG’sidir. Slay the Spire veya Frost gibi oyunların hayranıysanız, Gordian Quest bu güverte oluşturma RPG’lerinin temelini alır ve parti mekaniği ve taktik sıra tabanlı taktiksel iç içe geçmiş özelleştirme, ekipman ve beceri ağaçları ile yüzlerce seçenek sunar. savaş. Karakter ve parti önerileri, beceri ağaçlarında nasıl gezinileceği, en uygun destenin nasıl oluşturulacağı ve daha fazlasını içeren yeni başlayanlar için ipuçlarımıza göz atın.

Karakter ve Parti

Gordian’s Quest, başlangıçta seçebileceğiniz, tümü kendi kartlarına, becerilerine, stratejilerine ve mekaniğine sahip 10 oynanabilir karaktere sahiptir. Sefer boyunca daha fazlasını askere alabileceksiniz, ancak bu 10’dan herhangi biri arasından seçilen bir tanesiyle başlayacaksınız, bu da muharebe karşılaşmalarında toplam üç kişilik bir parti.

Müttefikleri güçlendirmek için ustaca müzik sağlamak için Ozan Naran’ı, düşmanları gürzlerle hırpalamak için Kılıçel’i Lucius’u veya yanınızda savaşmak için Spirit Wolves gibi müttefikleri çağırmak için Druid Ida’yı mı oynamak istiyorsunuz?

İlk kez oynuyorsanız, 1. Perde’ye Catherin ile başlamanızı öneririz, Din adamı. Catherin, düşmanları gürz veya savurmalarla parçalayabilir, Yanma uygulamak için İlahi beceriler kullanabilir ve hatta müttefikleri veya kendini iyileştirebilir. Ana istatistikleri, onu yüksek sağlık, iyileştirme yetenekleri ve düşmanları bitirmek için kaba kuvvete sahip durdurulamaz bir cephe hattı yapar ve kolayca bonus son vuruş deneyimi kazanır.

Catherin yönlendirmeyi başka bir güçlendirme olarak kullanır, bu da belirli kartlar yönlendirilirse gelecekteki kart maliyetinin düşeceği ve Catherin’in tur başına daha fazla saldırı yapmasına izin vereceği anlamına gelir. The Cleric, ana parti üyeniz olarak oynaması kolay ve zorlu. Düşmanlara Yakma, Şok ve Hassasiyet uygulamak, her turda size yıkıcı darbeler getirebilir.

İkinci parti üyeniz olarak, Ozan Naran, Catherin ile birlikte çalışır. Naran, hasarı artırma, koruma sağlama ve alan etkili büyüler yaparak yardım etme gibi güçlendirmeler sağlayabilir.

Naran’ın ana kart kullanımı, başlangıç ​​destesinin birkaç kopyasının yer alacağı Verse of Vigor ile. Naran’ın dönüşleri boyunca Catherin’in bir sonraki saldırısının hasarını artırmak ve düşmanlar üzerinde güçlü barajlar başlatmak için Verse of Vigor veya Chorus of Vigor’u kullanacaksınız. Naran, genellikle düşmanları sektiren veya birden çok kez vuran büyüler sağlar, ancak Naran’ın mümkünse hasar vermek yerine güçlendirmeler yoluyla destek sağlaması idealdir.

Son olarak, üçüncü taraf üyeniz Korucu Bertram olmalıdır. Bertram, savaş alanında hasar vermek, düşmanlara kolayca saldırmak ve ortalığı kızıştırmak için kurcalamak için kullanılacak farklı türlerde taretler oluşturabilir.

Bertram’ın savaş alanını işgal eden kuleleri olduğunda, Uzak Atış’ta zehir eklemek veya etkinliği artırmak için Ranger’ın kendi kendine kullanılan kartlarını kullanabilirsiniz. Seviyelendirme üzerine Bertram’ın yetenek ağacını seçerken, Bertram doğrudan bir taretin arkasındaysa veya hatta kritik gücü artırmak için başka kartlar kullanıyorsa, Man Turret ile zaten inanılmaz taretleri geliştirmek için farklı kartlar eklemek için Sentry’den kartlar eklemeye odaklanmak en iyisidir. , ilave olarak.

Catherin, Naran ve Bertram şaşırtıcı bir şekilde birbirleriyle çalışıyorlar. Catherin’in Bertram’ın taretlerinin yanında ön saflarda olması düşmanların dikkatini dağıtırken Naran canlandırıcı şarkılar sunar ve Bertram Poison veya Vulnerable’ı tetiklemek için ateş eder. Bu üçü harika bir parti, özellikle de henüz yeni başlıyorsanız ve oyunun güverte oluşturma seçimlerini 1. Perde aracılığıyla öğreniyorsanız.

Galeri

Yetenek ağacı

Herhangi bir karakter için her seviye, Beceri Ağacında kullanım tahsis eder. Gordian Quest’teki Beceri Ağacı çok geniştir. Daha fazla düğümün kilidini açarken, kalıcı olarak kendi içsel yollarına sahip fazladan Beceri Ağacı ekleyebileceksiniz.

Beceri Ağacında başlarken, başlamak için sağlık yükseltmelerini seçmek iyidir. Becerilere öncelik vermek, beceri/kart derecelerini artırmak ve her karakter için belirlemek istediğiniz oyun tarzını bulmak isteyeceksiniz. Örneğin Bertram, Sentry, Sharpshooter ve Trapper olmak üzere üç deste kartına/varyasyonuna sahiptir. Kendi seçtiğiniz Beceri Ağaçlarını ekleyerek, başka bir oyuncudan farklı bir Bertram oluşturabilir ve oyunun her koşusunda muazzam miktarda olasılık/kombinasyon sağlayabilirsiniz. Veya her koşuda benzer bir stil kullanmayı seçebilir, ancak çekilişlerinizden farklı kartlar ekleyebilir veya yükseltebilirsiniz.

Izgarayı istediğiniz gibi yönetin, ancak aklınızda bir varış noktası olması en iyisi olacaktır; her yeni ızgarayı yerleştirdiğiniz yer, koşu için kalıcı olacaktır. Izgaraların çok fazla caydırıcılık olmadan verimli bir şekilde sıralanmasını istiyorsunuz.

Eşkenar dörtgen ızgarayı denemek, buna göre yol almanıza, istatistik artışlarından çeşitli düğümleri almanıza, becerileri yükseltmenize ve az hatayla kart sıralarını iyileştirmenize olanak tanır. Yeniden denemek için harika bir başlangıç ​​ızgarası, ızgaraların konumlandırılması kalıcıdır.

Daha sonra, özellikle bulduğunuz efsanevi öğeler olmak üzere, sizi donatmaktan alıkoyan belirli ekipmanlar nedeniyle istatistikleri artırmak için düğümleri seçmeniz gerekebilir. Açık bir eşkenar dörtgen beceri ızgarası tutmak faydalıdır, böylece daha iyi ekipmana izin vererek puanları stat düğümlerinde tahsis etmeyi seçebilirsiniz.

Genel ipuçları

  • Ida ve Bertram gibi karakterler, müttefikleri savaş alanına çağırarak aşılmaz bir savunma oluşturmanıza olanak tanır. Bazı beceriler/ekipmanlar, yardım çağırmak için bir karakterin destesine kart eklemenize bile izin verir.
  • Seyahat ederken, büyük ödüller için sık sık Etkinliklere gidin. Olayları Temizlemek size daha iyi ganimet ve ekstra son vuruş deneyimini puanlayamayan belirli parti üyelerinde deneyim kazandırabilir. Zar atma kontrolü gerektiren Etkinliklerdeyken, sayıyı artırmak için bir kart ekleyin. Yine de, zar rulolarında kendi kartınızı kullandığınız için bir Egzoz kartı alacaksınız.
  • Zorluk seçeneklerini istediğiniz gibi değiştirin! Herhangi bir koşu boyunca zorluğu değiştirebilir ve oyunun daha çok haydut-lite veya haydut benzeri bir tarzda oynamasını sağlayabilirsiniz.
  • Konumlandırma her zaman dikkate alınmalıdır. Squishier üyelerinizi ön saflarda çağırarak arkada tutmak için Shift kartını kullanın. Savaş konumlandırması için orta sıra seçeneği mükemmeldir, böylece birimleri kolaylıkla arkaya veya öne hareket ettirebilirsiniz.
  • İyileşmek, yeni ekipman stoğu yapmak ve kartları tüketmek için şehre geri dönmekten çekinmeyin. Birkaç günde bir, Jun the Blacksmith’ten farklı eşyalar satın alınabilir. Kaleler, iyileşmek için kaçamayacağınız tek yerdir; Partinin sağlığı düşükken bir zindan çok sertleşiyorsa, şehre geri dönün. Yenilenmiş olarak geri dönün.
  • Rahibe Ophelia, ölü grup üyelerini 100 Altın karşılığında diriltebilir, ancak haydut modunda değil. Savaşta düşen parti üyeleri deneyim almayacak.
  • Dinlenmek ve ölü kartları tüketmek için Hancı Dana’yı kullanın. Yorgunluk, seçimlerinizi her turda yasaklayacaktır, bu yüzden birkaç karşılaşmada bir handa dinlenin. Her bir karakteriniz için birkaç Egzoz kartı bile düşman dalgalarıyla boğulduğunuzda yenilginize yol açabilir.
  • Daha fazla karakterin kilidini açmak için karakter görevlerini tamamlayın. Boyunca gerçekleşecek belirli karakter görevleri vardır ve tamamlandıktan sonra Lonca Salonunda karakter kiralayabilirsiniz.
  • Tapınaklar karşılaşma düğümlerini en kötü şekilde değiştirecek ancak size artan deneyim, ek altın ve hatta efsanevi ekipman gibi çok daha iyi ödüller kazandıracak.
  • Aynı renkteki kart etkinliği, bir karakterin istatistiklerine bağlıdır. Güç Kırmızı kartlardır. El becerisi Yeşil karttır. Zeka Mavi kartlardır. Düğümlerden belirli istatistikleri artırmayı seçerken, her karakter destesindeki çoğunluğun veya en önemli kartların alakalı olduğundan emin olun. Örneğin, destede kullanmak için yalnızca birkaç Kırmızı Kartları olduğunda bir karakterin Gücünü artırmak istemezsiniz.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1