xiaomi 12 serisini bu yılın başlarında piyasaya sürdü, ancak dizide göze çarpan bir eksiklik vardı – Xiaomi 12 Ultra. Bu telefon şu anda en çok beklenen cihazlardan biri olarak şekilleniyor ve şimdi resmi duyurunun potansiyel tarihine sahibiz.

Göre TechGoing, Xiaomi, 28 Haziran gibi erken bir tarihte telefonu tanıtmaya başlayacak ve resmi duyuru 5 Temmuz’da gerçekleşecek. Şimdi, bu site kaynağı olarak bilinmeyen bir Çinli bahşiş verenden alıntı yapıyor, bu yüzden bu bilginin gerçekten ne kadar doğru olduğundan emin değiliz.

Diğer taraftan, Xiaomi ve Leica, bu işbirliğinin meyvelerini alacak ilk cihazın Temmuz ayında piyasaya sürüleceğini söyleyerek birkaç hafta önce resmi ortaklıklarını duyurdular. Bu söylentiyi sağlıklı bir tuz tanesiyle almalıyız ama doğru çıkma ihtimali var.

Xiaomi 12 Ultra’nın söylentileri

Söylentiye göre Xiaomi 12 Ultra, 120Hz yenileme hızına, 1440 x 3220 çözünürlüğe ve 20:9 en boy oranına sahip 6,6 inç kavisli AMOLED ekrana sahip olacak.

şuna bakılırsa Telefonun arkasında 50 MP sensörlü bir birincil kamera, 48 MP geniş açılı lens ve teleskopik kamera için 48 MP periskop lens barındıran devasa bir dairesel kamera çıkıntısı beklemeliyiz.

Ön tarafta, ekranın üst ortasına yerleştirilmiş, altta 20 MP sensörlü, delikli bir selfie kamerası bekliyoruz. Donanım durumu oldukça açık olmalıdır – Xiaomi 12 Ultra büyük olasılıkla en yeni Qualcomm SoC – Snapdragon 8+ Gen 1 ve 256 veya 512 GB depolama ile birlikte gelecek.

Ayrıca Okuyun:telefon-1