Microsoft, bulut tabanlı platformdaki oyunlar için gecikme iyileştirmeleri konusundaki çalışmalarını ayrıntılı olarak açıkladı. Dahası, fare ve klavye desteği bu yıl içinde gelecek.

Şu anda, Xbox Cloud Gaming’in görüntü hattı, yaklaşık 8-74 milisaniyelik bir gecikme süresine sahiptir. Bu, kontrolör girdilerinin oyuna kaydolması için geçen süredir. Ancak, şimdi Doğrudan Yakalama teknolojisini hizmetteki daha fazla sayıda oyuna getirmek için çalışıyor. Bu, gecikmeyi etkileyici bir şekilde 2-12 milisaniyeye indirecek. son Güncelleme (yeni sekmede açılır) Xbox Game Streaming Team’den Morgan Brown’dan.

En iyi 4K TV’lerin çoğuna benzer şekilde Direct Capture, bir dizi özelliği devre dışı bırakarak gecikmeyi azaltır. Bunlara HDR, dinamik ölçekleme ve 1440p çözünürlük sınırı dahildir. Bu sonuncusu için henüz endişelenmemize gerek kalmayacak. Xbox Bulut Oyun, şu anda PC ve Xbox Series X|S’de 1080p ve mobil cihazlarda 720p ile sınırlıdır.

Xbox Cloud Gaming ekran yakalama ayrıntıları

(Resim kredisi: Microsoft)

Microsoft ayrıca, Xbox Cloud Gaming’e fare ve klavye desteği getirme arzusunu da güçlendirdi. Ekipte bir yazılım mühendisi olan Brown, Xbox’ın “PC kullanıcıları için akışa eklemek için çalıştığını” söylüyor. Sinir bozucu olsa da, fare ve klavye desteğinin ne zaman geleceği konusunda hala kesin bir tarihimiz yok.oyun-3