Blizzard’ın geri tepme World of Warcraft yan ürünü WoW Classic’in geliştirilmesindeki yol gösterici felsefe, ilk kez hayran topluluğunun daha zorlu üyeleri tarafından popüler hale getirilen hashtag ile özetlenebilir: #NoChanges. WoW Classic, dünyanın en eski MMO’sunun lekesiz bir retro deneyimini sağlamaktı ve çoğunlukla başarılı oldu.

Başlangıçtan itibaren kullanıcı arayüzüne bir saat eklemek gibi birkaç küçük değişiklik dışında (oyuncuların birkaç günlük çalışmayı kaçırdıklarını aniden fark etmelerini engellemesi muhtemel), Classic orijinal deneyimi, siğiller ve hepsini korudu. Yine de, son bir gönderide, Blizzard, mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için neden bazı değişikliklerin gerekli olduğunu açıklayan biraz güncellenmiş bir tasarım felsefesi ortaya koydu. Ana değişiklikleri parçalayalım.

Naxxramas Takviyesi

Naxxramas’ın orijinal 2008 yeniden tasarımının 2006 orijinalinden daha kolay olması gerekiyordu, ancak Blizzard bunun hedefi aştığını ve bunu çok fazla kolaylaştırdığını söylüyor. Ulduar’a kadar uzun bir bekleyiş vardı ve Naxxramas çok önceden sıradan akıncılar tarafından bile etli parçalara ayrılmıştı. Bu nedenle, Blizzard, genişleyen baskında canavarların ve patronların hem sağlığını hem de hasarını artıracak.

Kahramanca Zindanları Alakalı Tutun

Orijinal WotLK’nın gazileri, genişlemenin ortasında Heroic zindanların son derece kolay hale geldiğini ve günlük Amblemlerinizi almak için katlanmak zorunda olduğunuz bir baş belası olarak görüldüğünü hatırlayabilir. Blizzard, kahramanlık zindanlarının zorlu kalmasını ve değerli ganimetleri düşürmeye devam etmesini sağlayarak bunu değiştirmek istiyor – şu anda ayrıntılar belirsiz olsa da, Blizzard genişleme devam ederken zorluklar ekleme planlarını araştırıyor.

Itemization ve Raid Lock Sistemlerini Güncelleyin

Lich King’in Gazabı, Amblemlerin ve baskın lokavtlarının nasıl çalıştığına dair çok sayıda revizyon ve ayarlama gördü, yalnızca Trial of the Crusader’dan itibaren tutarlı bir modele yerleşti. Daha tutarlı bir deneyim sağlamak için Blizzard bu son modeli oyunun en başından itibaren kuruyor, böylece baskın kilitlemeleri ve Amblemler her içerik düşüşünde aynı şekilde çalışıyor.

Geçmişteki genişletmeler hakkında yeterince düşündüyseniz, Dragonflight genişletme ön satın alma sürümleri hakkındaki makalemizle geleceği düşünün.oyun-2