Uber, Hindistan pazarından çıkmayı planladığı iddiasını reddetti

RBI, Hindistan’daki işlemler için tüccarların (Uber gibi) kart bilgilerini saklama yönergelerini değiştirdi.

Perşembe günü Uber, binicinin araçtan çıkmayı planladığını iddia eden bir raporu yalanladı. Hindistanpazara girdi ve Hindistan işini satmak için potansiyel alıcılarla görüşmelerde bulundu.

Bloomberg ABD merkezli şirketin Hindistan işini satmayı araştırdığını, ancak “teknoloji başlangıç ​​​​değerlemelerinin çöküşünden sonra tartışmaları askıya aldığını” bildirdi.

IANS ile paylaşılan bir açıklamada, bir Uber sözcüsü, şirketin Hindistan’dan bir dakika bile ayrılmayı asla araştırmadığını söyledi.

Şirket sözcüsü, “Hindistan bugün Uber için dokuz yıl önce piyasaya çıktığımız zamanki kadar önemli. 100’den fazla şehirde binicilere ve sürücülere hizmet veriyor, Hintli yetenekleri agresif bir şekilde işe alıyor ve önümüzdeki on yıl ve ötesini planlıyoruz” dedi.

Uber, SoftBank destekli ile rekabet ediyor Ola ülkede.

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi Nisan ayında Hindistan’daki ürün tekliflerini ve ekibini genişleteceğini söyledi.

Tarafından düzenlenen Sanal i3 zirvesinde, “Hintli tüketiciler için ürün tekliflerini genişletmeye devam ediyoruz. İster otomobiller, motoslar, ister yüksek kapasiteli araçlar veya kiralık araçlar olsun, Hindistan her zaman Uber yolculuğunun çok büyük bir parçası olmuştur” dedi. Zaman Köprüsü.

Uber, Hindistan’daki mühendislik yeteneğini şu anda 700’den 1000’den fazla kişiye genişletmeyi hedeflediğini duyurdu.

Geçen ay, Uber HindistanMerkezi Operasyonlar Direktörü Nitish Bhushan, “her zaman Uber ile araba sürmeyi sürücüler için uygun ve çekici bir seçenek haline getirmeye çalıştıklarını ve ücretlerdeki son zamların yolculuk başına kazançlarını doğrudan artıracağını” söyledi.

Hem sürücüler hem de sürücüler için hayal kırıklığını ortadan kaldırmak için şirket, sürüşü kabul etmeye karar vermeden önce sürücülere gezi destinasyonlarını da gösteriyor.

Şirket, “Uber danışma konseyi toplantısındaki sürücüler bize ödemeler konusunda daha fazla esneklik istediklerini söylediler. Artık sürücülere yolculuk başlamadan önce ödeme şeklini (nakit veya çevrimiçi) gösteriyoruz” dedi.

Nakit veya çevrimiçi kararı alakasız hale getirmek için şirket, sürücüler için günlük bir ödeme süreci de başlattı.

Şirket, bu değişikliklerle birlikte özellikle iptal ve klima yolculuklarının sağlanması gibi alanlarda da sürücülerle hizmet kalitesi beklentilerini pekiştirdiklerini söyledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9