Twitter bu hafta kullanıcılar için birkaç yeni özellik sunduğunu duyurdu. En önemlisi, sosyal medya devi yuvarlanma kapalı başlığı, iOS ve Android’deki tüm kullanıcılara geçiş yapar. Twitter, geçişi Nisan ayında test etmeye başladı ve şimdi onu tüm mobil kullanıcılara sunuyor. CC düğmesi, altyazıları olan bir videonun sağ üst köşesinde görünür. Daha sonra altyazıları açmak veya kapatmak için düğmeye dokunabilirsiniz.

Resmi lansman, şirketin videoları sağır ve işitme güçlüğü çeken kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirmek için geçen Aralık ayında videolarda otomatik olarak oluşturulmuş altyazıları yayınlamasıyla geldi. Otomatik altyazılar web, iOS ve Android’de İngilizce, İspanyolca, Japonca, Arapça, Tayca, Çince, Hintçe ve daha fazlası dahil olmak üzere 30’dan fazla dilde mevcuttur.

Twitter ayrıca, kullanıcıların bir Space başlatmasını kolaylaştırmak istediğini ve iOS’ta iki deney başlattığını duyurdu. İlk deney, iOS kullanıcılarının tweet oluşturucudan bir Space başlatmasına izin verecek. Bunu yapmak için, yeni bir alan başlatmak için tweet oluşturucudaki Boşluklar simgesine dokunabilirsiniz. İkinci deney, iOS kullanıcılarının retweet menüsünden bir boşluk başlatmasına izin verecek. Retweet menüsünden bir Space başlattığınızda, normal kurulumu atlar ve hemen canlı yayına geçer. Ardından tweet otomatik olarak Alanın en üstüne sabitlenir.

Ayrıca Twitter, sunucuların ve konuşmacıların retweet menüsü aracılığıyla bir Alanda tweet paylaşmaları için yeni bir yolu test ettiğini de duyurdu.

Twitter, sosyal medya platformunda uzun biçimli içerik yazmanın ve yayınlamanın bir yolu olan “Notlar”ı test etmeye başladığından, Twitter’ın bu hafta duyurduğu yalnızca bu yeni özellikler değil. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Gana ve Birleşik Krallık’taki küçük bir yazar grubu, ilk test aşamasının bir parçası olarak artık Notes’a erişebiliyor.

Twitter, Notların çoğu ülkedeki kişiler tarafından Twitter’da ve Twitter dışında okunabileceğini söylüyor. Test aşamasının parçası olan kullanıcılar, tüm Notlarını yazabilecekleri ve erişebilecekleri yeni bir “Yaz” sekmesine erişebilecekler. Bu kullanıcıların profillerinde, takipçilerinin uzun biçimli içeriklerini bulmasını kolaylaştırmak için yayınlanan çalışmalarını tutan yeni bir “Notlar” sekmesi de olacak.

genel-24