Ford Motor Company ve Panasonic Holdings Corporation’ın ardından Japon otomobil devi Toyota Motor, yeni kurulan Redwood Materials tarafından başlatılan pil malzemelerini geri dönüştürme ve tedarik etme girişimine katılıyor. Ortaklık yaratmayı hedefliyor piller için gerçek bir kapalı döngü çözümü “, ” gibi diğer alanlara yayılmadan önce malzemelerin takibi ve temini “, vurgular iletişim Redwood’dan serbest bırak.

Çevresel ayak izini azaltın

Toyota Motor ve Redwood Materials, ömrünü tamamlamış pil geri dönüşüm çözümlerini devreye sokmak için işbirliklerini duyurdular. Bu birlikteliğin bir parçası olarak, iki şirket, pillerin ekolojik etkilerini azaltmak için pilleri toplamak ve yenilemek için bir devre kuracak.

aynı kategoride

Wikipedia küresinin 3 boyutlu gösterimi

Google ve İnternet Arşivleri, Wikimedia Enterprise’ın ilk müşterileridir

Görevin ilk bölümü, hibrit araçlardan pillerin toplanması, test edilmesi ve geri dönüştürülmesine odaklanıyor. Bu operasyonlar ağırlıklı olarak, çok sayıda birinci nesil Toyota Prius’un da görüldüğü, dünyanın en büyük elektrikli araç pazarı olan California yakınlarındaki Nevada’da gerçekleştirilecek.

Toyota’nın iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Christopher Yang’a göre, bu ortaklık ” karbon nötrlüğü hedefleri », şirket tarafından 2050 yılına kadar sabitlenmiştir.

Elektrikli arabaların maliyetini azaltın

2021’de dünya çapında satılan 6.75 milyon adet ile elektrikli araç pazarı büyüyor ve ivme kazanmaya devam ediyor. Redwood Materials, elektrikli mobiliteye bu geçişi desteklemek için piller için daha az kirletici ve daha ucuz bir devre oluşturmak istiyor.

” OLUMSUZLUKe geri dönüşüm için her yıl ~6 GWh’den fazla kullanım ömrü sona ermiş pil alır, bunlar daha sonra geri yüklenir ve yeniden üretilir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki anot ve katot bileşenlerinin üretimini 2025 yılına kadar yılda 100 GWh’ye, yani yılda bir milyondan fazla elektrikli araç üretmeye yetecek olana, ardından 2030 yılına kadar yılda beş milyon elektrikli araç için yeterli olan 500 GWh’ye çıkarıyoruz. “, şirketi basın açıklamasında açıklıyor.genel-16