Uygulamanın VIZIO akıllı TV’lere geçmesiyle TikTok’un küresel hakimiyeti devam ediyor (yeni sekmede açılır).

bu güncelleme şu anda yayılıyor (yeni sekmede açılır) Ana Sayfada oturan yeni bir uygulama ile. VIZIO, Kasım 2021’de Kuzey Amerika’da ilk kez piyasaya sürüldüğünde Samsung ve LG’nin rakipleri olduğu için TikTok’u desteklemekte biraz yavaş. TikTok TV, esasen mobil uygulama ile aynı, ancak daha büyük bir ekranda ve video kaydetme özelliği yok. .

Bu özel sunumla ilgili dikkate değer olan şey, VIZIO TV’lerin ucuz olduğu biliniyor. Örneğin satın alabilirsiniz, Vizio’nun V Serisi 300 doların biraz altında bir fiyata 43 inç 4K HDR TV. Bunu şununla karşılaştır Samsung 4K TV’ler. Muhtemelen bir tanesi için 400 dolardan fazla ödeyeceksiniz ve bu, satışta olduğunu varsayar.

TikTok’un Vizio TV’lere gelmesi, popüler bir uygulamanızın TV tüketicisinin kullanımına daha yaygın olarak sunulduğu anlamına gelir.

Yalnız dikkat edilmesi gereken bir şey var. Bir VIZIO temsilcisi, uygulamanın şirketin kendi uygulama platformu olan SmartCast’e sahip tüm VIZIO TV’lerde kullanılabileceğini doğruladı. TV’nizde SmartCast olup olmadığını bilmiyorsanız, şuraya giderek kontrol edebilirsiniz: VIZIO’nun web sitesi (yeni sekmede açılır) ve modelinizi ararken; ürün sayfasında listelenecektir.

Web sitesine göre, 2021 ve sonraki tüm VIZIO TV’ler SmartCast ile birlikte gelir. Bu, daha eski bir modeliniz varsa, uygulama platformunuz olmayabilir ve bu nedenle TikTok TV’yi almanın bir yolu olmayabilir.

Düşük maliyetli TV’lerde bulunması dışında, TikTok TV hemen hemen aynıdır. Kişiselleştirilmiş beslemenizden video izlemek için TikTok hesabınızı VIZIO ekranına bağlayabilirsiniz. Uygulamada ayrıca sürekli bir içerik akışı için Otomatik Kullan özelliği vardır.

Analiz: Yeni şeyler denemek

TikTok mobil köklerinden uzaklaşıp yeni platformlara adım atarken, ana şirket ByteDance’in uygulaması için ne sakladığını merak etmekten kendinizi alamazsınız. Düşük maliyetli 4K TV’lere geçiş yapmak muhtemelen onlara daha da büyük bir kitle kazandıracaktır, ancak aynı içerikle ancak bu kadarını yapabilirsiniz.

Sonuç olarak, TikTok yeni şeyler deniyor. Şubat ayında, uygulama uzatıldı maksimum video uzunluğu 10 dakikaya kadar, görünüşe göre YouTube’a giriyor. Ve Mayıs’tan gelen raporlar, ByteDance’in uygulamaya baktığını ortaya koyuyor hizmetindeki video oyunları. Ancak bir şeritte koşmak ve engellerden kaçmak gibi oldukça basit mobil oyunlardır. Oldukça rastgele olsa bile, TikTok’un büyümeyi teşvik etmek için ne yaptığını görmek ilginç.

Ayrıca, bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak TikTok videolarını indirmek tamamen mümkün. TechRadar’ın bir favorilerinizi nasıl kaydedeceğinize dair kılavuz dev içerik kitaplığında kaybolmaktan.genel-6