Sosyal ağlarda reklamcılık açısından ilk üç ile rekabet etmek zordur: Facebook, Instagram, YouTube. Bununla birlikte, TikTok ve kısa video formatları giderek daha fazla reklamvereni cezbetmekte ve KOBİ’lerle kendilerine bir isim yapmaya başlamaktadır. Pazarlama stratejileri gelişiyor ve belirli platformlarda reklam pazarının doygunluğu ile çeşitlendirmek gerekiyor.

İmzalı bir çalışma merhaba Alice konuyla yakından ilgileniyor ve Meta ve Google’ın liderliğini not etmenin ötesinde, TikTok’un güçlü ilerlemesinin altını çiziyor. Snapchat sıralamaların en alt sıralarında yer alırken, kısa videolu sosyal ağ küçük ve orta ölçekli işletmelerle zemin kazanıyor. Neden? Niye ? Çünkü tanıtım, yaratma ve hikaye anlatımı için en iyi seçeneği temsil ediyor.

Erişim ve etkileşim Instagram’da hala harika, ancak orada zaten çok sayıda reklamveren var. Bu nedenle şirketlerin yeni bir kitleye ulaşmak veya basitçe farklı bir şekilde iletişim kurmak için TikTok alternatifine yöneldiğini görmek mantıklı. Bu dönüm noktasını geçen KOBİ’ler arasında, katılımcıların %58’i sosyal ağın işleri üzerinde olumlu bir etkisi olduğuna inanıyor ve %78’i pazarlama yatırımlarını artırmayı planlıyor.

Her zaman daha fazla yaratıcılık

Rekabetle karşılaştırıldığında, TikTok yaratıcılığıyla öne çıkıyor ve sevindirici olan da bu; hem kullanıcılar hem de profesyoneller. Bugün, pazarlamayı değiştiren platformlar ve onların araçlarıdır. Markalar kampanyalarını uyarlıyor ve TikTok önümüzdeki aylarda yükselişini sürdürmeli.

Uzmanlar, yıl sonuna kadar sosyal ağın 1,5 milyar kullanıcıyı geçeceğini tahmin ediyor. Büyüklükleri ne olursa olsun şirketlerin başlaması için bir neden daha!genel-15