Tesla 'sanal enerji santrali', kullanıcılara enerjiyi şebekeye geri göndermeleri için ödeme yapacak

Böyle bir ilk hamlede, Elon Musk tarafından yönetildi tesla bedelini ödeyecek bir ‘sanal enerji santrali’ başlattı. Güç Duvarı Kullanıcılar, acil durumlar veya enerji kesintileri sırasında bölgelerinde elektriği açık tutmaya yardımcı olur.

Tesla, ortaklaşa ‘sanal enerji santralini’ başlattı California Pasifik Gaz ve Elektrik Şirketi (PG&E) elektrik şebekesini desteklerken aynı zamanda kullanıcıları için tazminat kazanır ve enerji güvenliğini sağlar.

Powerwall, tarafından üretilen şarj edilebilir bir lityum iyon pil sabit ev enerji depolama ürünüdür. Tesla Enerji güneş enerjisi öz tüketimi için elektrik depolayan.

Powerwall kullanıcıları programa kaydolabilir ve şebeke stres altındayken belirlenen “olaylar” sırasında elektrik şebekesine besledikleri her ek kilovat saat için 2 ABD doları alırlar.

“İçinden Acil Yük Azaltma Programı (ELRP) pilotu, bir etkinlik sırasında Powerwall’ınızın sağladığı her ek kWh için 2 ABD doları alacaksınız. ‘Yedek RezervTesla, bir güncellemede, kesintiler için yedek enerjiyi korurken katkınızı belirlemek için” dedi.

Tesla, şebekenin kritik ek güce ihtiyacı olduğunda Powerwall’dan enerji gönderecek.

Elektrikli otomobil üreticisi, Powerwall sahiplerini bir araya getirmeye ve dünyadaki en büyük dağıtılmış pili oluşturmaya yardımcı olmaya çağırdı – potansiyel olarak 50.000’den fazla Powerwall.

“Etkinlik başladığında, size olayın bitiş zamanını hatırlatan bir anında iletme bildirimi alacaksınız ve Powerwall’ınız şebekeyi desteklemek için deşarj olmaya başlayacak. Powerwall’ınız olay bitene kadar veya seçtiğiniz Yedek Rezerv seviyesine deşarj oluncaya kadar deşarj olacak. “Tesla bilgilendirdi.

Etkinliğin bitiminde, Powerwall normal çalışmasına devam edecektir.

Powerwall, ‘Yedek Yedekleme’nin altındaki bir enerji düzeyine gönderilmeyecektir.

Şirket, “Tesla ve PG&E ELRP pilotu, Powerwall’ınızın tipik davranışın ötesinde bir olay sırasında sunduğu her ek kWh için size 2 $ telafi edecek” dedi.

Powerwall, evin enerji bağımsızlığını en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış, şarj edilebilir bir ev pil sistemidir ve enerji ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9