Mead Gölü'nde düşük su seviyeleri.

Mead Gölü’nde düşük su seviyeleri.
Fotoğraf: Mario Tama (Getty Resimleri)

Mead Gölü’nün su seviyeleri yeni bir düşük seviyeye ulaştı. Bu sefer, rezervuarın seviyeleri 1936’da olduğu kadar düşük. geliştirildi.

gelen veriler Islah Bürosu Colorado Nehri boyunca Arizona ve Nevada sınırında bulunan rezervuardaki su seviyelerinin yaklaşık olarak olduğunu gösteriyor. 1.044 fit deniz seviyesinden tonun haftası. Wgeçen ay seviyeleri 1’de kaldı,047.69 fit—tşapka 20’den fazla ücretaşağıda bu seviyede 2021’deki zamanbu da düşük bir yıldı.

Gölün kenarındaki kayalıklarda, suyun son birkaç on yılda ne kadar çekildiğini gösteren 100 metreden fazla mineral küvet halkaları var. Korkutucu derecede düşük su seviyeleri aynı zamanda yeterli su olmadığında ortaya çıkan bir “ölü havuz” da oluşturabilir.gh rezervuarda kalan su hidroelektrik güç üretmek ve suyun aşağı doğru akması için, BBC bildirdi. bu iradeMead Gölü’ndeki su seviyeleri 895 f’nin altına düştüğünde ortaya çıkar.Doğu Avrupa Zaman Dilimi, NBC News bildirdi. Current seviyeleri, potansiyelin rezervuarın ölü bir havuza dönüşmesi 200 metreden daha az.

Eyaletin içinden geçen ve Hoover Barajı’nın arkasında birikerek Mead Gölü rezervuarını oluşturan Colorado Nehri de kritik bir şekilde görülüyor. düşük su akışı. Seviyeler Mead Gölü o kadar düşüktü ki bir bir varil içinde vücut daha önce birkaç metre su ile kaplanmış çamurun içinde bulundu. Bir hafta sonra, daha fazla iskelet kalıntısı göl ziyaretçileri tarafından bulundu.

Bütün bunlar, Güneybatı’yı deneyimlemeye devam ederken ortaya çıkıyor. en kötü mega kuraklık 1000 yılı aşkın bir süredir. Ülkenin mevcut yaygın kuraklığı hissediliyor milyonlarca insan. Düşük su seviyeleri hidroelektrik etkileyen Kaliforniya’da ve eyalette ve Teksas’ta seçilmiş yetkililer uygulamıştır su kısıtlamaları. Geçen hafta, bilim adamları girdiğimizi doğruladılar. başka bir La Niña düşüşüBu, ABD’nin devam eden kuraklık koşullarını görmeye devam edebileceği anlamına geliyor.genel-7