Steam Deck daha fazla kullanıcının eline geçtikçe, daha fazla insan cihazı tamir etme hakkını kullanıyor. Genel olarak Steam Deck’in alan sınırlamaları göz önüne alındığında, bu çabaların bir kısmının sahip olduğu depolama miktarını genişletmek için harcanması şaşırtıcı değil.

Gönderildiği gibi, Steam Deck yalnızca en küçük M.2 sürücü çeşitlerini, 2230’u destekler. Twitter kullanıcısı @TheSmcelratarafından bildirildiği gibi Sıcak Donanım, biraz daha büyük bir sürücüye izin vermenin bir yolunu buldu: bir M.2 2242. Bunu yapmak için, sabitleme vidasını anakart üzerinde biraz daha ileri itmek için 30 ila 42 mm’lik bir braket uzantısı kullandılar ve basitçe bir termal pedi dışarı çıkardılar. yol. Sonuç olarak, Güvertenin arka tahtası hafifçe dışarı itildi. Ancak, daha büyük sürücü, cihazın diğer herhangi bir parçasına müdahale etmedi. Dizi, SteamOS’u yeni sürücüye başarılı bir şekilde yüklemeleriyle sona eriyor.

Bir bilgisayar oluşturma deneyiminiz varsa, bunun özellikle karmaşık bir değişiklik olmadığını bilirsiniz. Bununla birlikte, herhangi bir elektronik cihazla yapılacak herhangi bir müdahale, küçük bir risk ve potansiyel endişe ile birlikte gelir. Ayrıca, herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan bir microSD kart ile depolama alanının genişletilebileceğini de belirtmekte fayda var.

Diğer Valve haberlerinde, Steam İndirimi daha yeni başladı. Bir Steam Deck’in gururlu sahibiyseniz, şimdi onu oyunlarla doldurmak için iyi bir zaman olabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1