Spotify, son birkaç ayda, daha fazla podcast özelliğini test etmekten (bir hala yapım aşamasında olan podcast’ler için ayrı bir sekme) sesli kitap pazarını fethetmek. Müzik akışı platformunun büyüme için daha fazla olasılık gördüğü başka bir alana sahip olduğu görülüyor – sosyal yönü. Android Polisi şimdi rapor veriyor Spotify, Facebook arkadaşlarınızın ne dinlediğini kontrol etmenizi sağlayacak yeni bir Topluluk sekmesi eklemeye çalışıyor.

Spotify, arkadaşlarınızın ne dinlediğini kontrol etmeniz için bir Topluluk sekmesinde çalışıyor

Bu özellik ilk olarak Chirs Messina tarafından fark edildi ve o bunu bir videoda paylaştı. Twitter’da kısa önizleme. O zamandan beri Spotify, özelliğin erken geliştirme aşamasında olduğunu onayladı ( TechCrunch).

Peki bu özellik neyle ilgili (en azından şimdilik)? Topluluk sayfası, Spotify’ın masaüstü sürümündeki Arkadaş Etkinliği kenar çubuğuna benzer. Sayfa, arkadaşlarınızın ne dinlediğini gerçek zamanlı olarak takip etmenizi sağlar. Eh, temelde arkadaşlarınızın Facebook hesaplarından şarkıların listesini çeker – bunlar uygulamaya bağlıysa.

Bir iPhone’unuz varsa sekmenin önizlemesini alabilirsiniz: Safari’yi açın, adres çubuğu aracılığıyla “spotify:community”ye gidin ve ardından Spotify uygulamasını açmak için düğmeye dokunun. Bu kısayol şu ana kadar Android’de Chrome’da çalışmıyor, bu nedenle şimdilik yalnızca iPhone kullanıcıları yeni sayfaya bir göz atabilir (bu arada, erken geliştirme aşamasında olduğu için hala tamamlanmamıştır).

Bu özelliğin hala erken geliştirme aşamasında olduğu gerçeği göz önüne alındığında, Spotify’ın onu iyileştirmesinin ve resmi bir güncellemenin parçası olarak yayınlamasının ne kadar zaman alacağı bilinmiyor. Bu nedenle, uygulamadan arkadaşlarınızın müzik tercihlerini kontrol edebilmeniz biraz zaman alabilir.

telefon-1