Hype tren motoruna daha fazla yakıt eklerken, Hiçbir şey yaklaşmakta olan hakkında sürekli bilgi külçeleri bırakmıyor. Hiçbir şey Telefon (1), şirketin ilk akıllı telefon denemesi.

Buna rağmen, telefonun işlemcisi, RAM’i, depolama alanı, pili vb. gibi temel ayrıntılar hakkında neredeyse hiçbir şey yoktu (hiçbir amaç yoktu). Çoğunlukla, bize ne olduğu gösterildi. LED aydınlatmalı şeffaf arka paneli de dahil olmak üzere Telefon (1) hiçbir şeye benzemez. Ayrıca kablosuz şarj desteği, “çene yok” ve yonga setinin Qualcomm tarafından üretildiği gibi bazı genel bilgiler de aldık.

Geekbench’te (işlemci testi için platformlar arası bir yardımcı program) yakın zamanda yapılan bir liste, nihayet bize biraz daha derinlemesine bilgi verdi. Liste, telefonun orta seviye durumunu doğrulayan Snapdragon 778G+ yonga seti olduğuna inanılan ‘Lahaina’ kod adını gösteriyor. Size biraz bağlam vermek için, bu, içinde bulunan işlemcinin aynısıdır. Motorola Kenar 30. (MySmartPrice aracılığıyla)

Daha önceki bazı söylentiler, 778G+’nın halefi olarak kabul edilebilecek Snapdragon 7 Gen 1’i alan Nothing Phone’a (1) işaret ediyordu, temel fark, birincisinin 4nm işlemine, ikincisinin ise 6nm işlemine dayanmasıdır. Buna rağmen, 778G+, 500$’lık söylentili fiyat aralığına mükemmel bir şekilde uyuyor.

Liste bize bulmacanın iki parçasını daha veriyor – bu durumda 8GB olan Hiçbir Şey Telefonu (1) RAM seçeneklerinden biri ve telefonun kutudan Android 12 ile çıkacağı. Şimdi, 6 GB temel model ve 12 GB biraz daha pahalı gibi başka RAM seçenekleri olabilir. RAM’den farklı olarak, 128GB/256GB varyantları olası görünse de, depolama seçenekleri hala belirsiz.

Nothing Phone (1) resmi olarak 12 Temmuz’da duyurulacak. Erken bir destekçi değilseniz veya Nothing topluluğunun bir parçası değilseniz, ancak ilk başta satın alamazsınız. Hiçbir Şey Telefonu (1) başlangıçta yalnızca davetli bir sistemde satılacaktır.telefon-1