Hibrit ve uzaktan çalışmanın yükselişi, pandemi dönemine ve kriz sonrası döneme damgasını vurdu. O zamandan beri şirketler iş organizasyonlarını bu yeni duruma uyarlamak için dönüştürmeye çalışıyorlar.

Bununla birlikte, telekomünikasyon tüm işlemler için geçerli değildir. Bu nedenle dijitalleştirme, uzaktan çalışmayı ve ilgili çalışan deneyimini desteklemekle sınırlı değildir. Saha ekiplerinin tecrübesi de birçok sektörde önemlidir.

Bu çalışanlar tele-çalışma için uygun değildir. Restoran ve otel endüstrisinde, ayrıca perakende veya sağlıkta, örneğin eczanelerde veya laboratuvarlarda çalışırlar.

Bu meslekler için dijitalleşme gecikmiş olabilir. Bu, Skello gibi SaaS (Hizmet Olarak Yazılım) satıcılarının yararına değişiyor.

“Yeniden icat etme” saha çalışması

2016 yılında kurulan start-up çok güçlü bir büyüme yaşıyor. Beş ülkede mevcut olup, 200’den fazla kişiyi istihdam etmektedir. 2022’nin sonunda 300 ve 2025’te 500 olacaklar. Aynı ufukta, ölçek büyütme, yıllık tekrar eden gelirde 100 milyon avro hedefliyor.

Ve Skello böyle bir ilerleme kaydediyorsa, bunun nedeni şirketlerin satış noktalarında dijitalleşmelerini hızlandırmasıdır. Bu, özellikle eczanelerin, tıbbi uygulamaların ve sağlık merkezlerinin yoğun talep gördüğü pandemi sırasında sağlıkta böyleydi.

Skello, bu müşteriye, perakende ve konaklamaya olduğu kadar, abonelik temelinde insan kaynakları yönetimi çözümleri sunar. Editörün pazarlama müdürü Eliott Guérin, “Yaklaşık on beş çalışanı olan bir mağazanın yöneticisi, planlama yönetimi için genellikle kağıt veya Excel dosyaları kullanır” diye açıklıyor.

Bu araç eksikliği, planlama sürecini karmaşıklaştırmaktadır. Skello, bu şirketlere mobil ve PC/tablet üzerindeki bir uygulama aracılığıyla “sahadaki ekiplerin iş deneyimini yeniden keşfetme” sözü veriyor.

Planlama oluşturma ve karar desteği

Uygulama, çalışan yönetimi ile ilgili İK görevlerinin işlenmesini merkezileştirir. Eliott Guérin’in de belirttiği gibi, Skello’nun temel uygulaması, çizelgeler tasarlamanıza ve bunları çalışanlara iletmenize olanak tanıyan işlevlerle planlama yapmaktır.

Çözüm, çalışanların geliş ve gidiş bilgilerinin yanı sıra değişken bordro öğelerini toplamak için de kullanılabilir. Skello, piyasadaki ana bordro yazılım araçlarıyla arayüz oluşturur.

Ayrıca, bir İK uygulaması olarak Skello, kullanıcılarına yasal belgelerin otomatik olarak oluşturulmasını da sunar. Bunlar, örneğin, yemek servisindeki ekstralar için sözleşmeleri içerir.

Fonksiyonlar, mağaza müdürleri ve müdürleri (8.000 kişilik bir ekipte Skello) ve aynı zamanda saha kullanıcıları (günlük 200.000) için tasarlanmıştır. “Bir çalışan, mobil uygulamasından programlarına bakabilir, izin talebinde bulunabilir, yöneticisine bir iş arkadaşıyla çalışma saatlerini değiştirmesini önerebilir. […] Amacımız satış noktası süreçlerini kolaylaştırmak, ”diye açıklıyor yayıncının sözcüsü.

Verileri popülerleştirin

Bu işlev kapsamına ek olarak, Akıllı Planlayıcı dahil olmak üzere gelişmiş işlevler vardır. Araç, yapay zeka ve veriler sayesinde şirkete programın optimize edilmiş bir versiyonunu sunuyor. Bu seçenek, aylık 30 Euro’luk ek bir faturaya tabidir.

Yönetim amacıyla, Skello ayrıca bir gösterge panosu aracılığıyla analitik sağlar. Bu etkileşimli rapor, karar verme için gerekli verileri gösterir: bordro oranı, personel, ciro vb.

“Bir restoranın veya dükkanın yöneticisi bir veri bilimcisi değildir. 2022’deki mücadelemiz, verilerin mümkün olduğunca popüler hale getirilmesini sağlamak, ancak her şeyden önce mümkün olan en uygulanabilir kararları vermemize izin vermek”, diye açıklıyor Eliott Guérin.

Ortalama 30 saat tasarruf

Skello’nun müşterileri ile yaptığı araştırmaya göre, uygulaması özellikle planlama, idari ve bordro yönetiminde ayda ortalama 30 saat tasarruf sağlanmasına katkı sağlıyor.

Ancak yayıncı, aynı zamanda, yüksek ciro ile işaretlenmiş mesleklerde çalışanların iş deneyimlerini geliştirmeye yardımcı olduğuna da inanıyor.

“Bu şekilde, çalışanların elde tutulmasına katkıda bulunmayı umuyoruz. »genel-15