Şimdi Tata Nexon EV Mumbai'de alev aldı, soruşturma

Hindistan’da bir elektrikli otomobilin karıştığı böyle bir ilk vakada, bir Tata Nexon EV alev aldı Bombay ve şirket olayı araştırıyordu.

EV araba yangın olayı bildirildi Vasai Batı (Panchvati otelinin yakınında) Çarşamba günü geç saatlerde Mumbai’de ve video tata Nexon Yangının yutulması sosyal medyada viral oldu.

Şirket yaptığı açıklamada, “bu münferit olayın gerçeklerini belirlemek için şu anda ayrıntılı bir soruşturma yürütülüyor” dedi.

“Daha sonra ayrıntılı bir yanıt paylaşacağız. Araçlarımızın ve kullanıcılarının güvenliğine olan bağlılığımızı sürdürüyoruz.”

tata Nexon EV Hindistan’da en çok satan elektrikli otomobil ve ülkede her ay en az 2.500-3.000 otomobil satılıyor.

Şirket şu ana kadar 30.000’den fazla Nexon EV sattı.

Videoya göre, arabanın sahibi Nexon EV’sini ofisine takılı normal bir yavaş şarj cihazıyla şarj etti.

Basında çıkan haberlere göre, evine doğru yaklaşık 5 km sürdükten sonra, arabadan bazı garip sesler duydu ve gösterge panelinde, aracı durdurması ve arabadan inmesi için onu uyaran yanıp sönen uyarı uyarıları gördü.

Daha sonra itfaiyecilerin yanan Nexon EV’ye su püskürttüğü görüldü.

Şirket, “Bu, yaklaşık dört yılda 30.000’den fazla EV’nin kümülatif olarak ülke genelinde 1 milyon km’den fazla yol kat etmesinden sonraki ilk olaydır” dedi.

Birkaç elektrikli iki tekerlekli araç, ülkede meydana gelen pil patlamaları nedeniyle alev aldı ve bu, hükümetin elektrikli araç üreticilerinin dahil olduğu olaylar hakkında soruşturma başlatmasına yol açtı. Ola ElektrikSaf EV, Jitendra EV TeknolojisiAther Enerji ve Okinawa.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9