Qualcomm, Çarşamba günü yapay zeka geliştiricileri için çalışma zamanı teklifinin bir uzantısını açıkladı. Amerikan devine göre Qualcomm AI Stack portföyü olarak adlandırılan bu portföy, özellikle akıllı telefonlar, IoT (nesnelerin interneti) pazarlarında Qualcomm çipleri tarafından sunulan “her faaliyet sektörü için benzersiz AI (yapay zeka) ihtiyaçlarını” karşılamalıdır. ) veya otomotiv.

Qualcomm’un platformu, şirketin nöral işleme SDK’sı gibi mevcut tüm araçları entegre ederken, geliştiricilerin “aynı çalışmayı her üründe kullanmalarına” izin verecek.

Qualcomm ürün yönetimi başkan yardımcısı Ziad Asghar bir basın brifinginde, “Tüm farklı iş alanlarımıza tek bir teknoloji yol haritasını genişletiyoruz” dedi. “Buradaki sahne işlevi, işinizi alıp bu farklı iş kollarında taşıyabilmektir. Yazılım yığını, enerji verimliliğine ve daha özel olarak Qualcomm ve müşterileri tarafından işletilen çeşitli pazarlarda iş yükü ölçümü veya kod taşınabilirliğine odaklanacak.

Verimliliği arttırmak

Qualcomm, verimlilik söz konusu olduğunda, “gösterdiğimiz watt başına performans, belirli bir güç miktarı için yapabileceğimiz iş miktarı açısından olağanüstü” diyor. “Aynı donanım için bile, yazılımı optimize ettiğimizde bazı durumlarda %30-40 daha iyi performans elde edebiliyoruz. »

Ziad Asghar’a göre, birçok bağlamı yönetme yeteneği ana erdem olacaktır. Yönetici, “Bazı ortamlar, son pazarlarına, otomobil veya buluta çok odaklıdır” diyor. İkincisi için, çok basit: “Qualcomm donanımından elde edebilecekleriniz için kendi kategorisindeki en iyi deneyim”.

“Bu, verimlilik ve doğruluk perspektifinden en optimize ve en iyi deneyimi sunmakla ilgili ve bunun bizim ve ortaklarımız için büyük bir fark olduğunu düşünüyoruz. »

Kaynak : ZDNet.comgenel-15