Opera Software, masaüstü bilgisayarlar için yeni bir ücretli hizmet olan Opera VPN Pro’yu duyurdu. Yalnızca bir test sürümünde mevcuttur ve tüm trafiği koruyabilir.24 Haziran’dan itibaren Opera Tarayıcı Beta (yapı numarası 89.0.4447.20), Windows 8 veya üzeri ya da MacOS çalıştıran bir bilgisayardaki tüm trafiği koruyan tam entegre bir VPN çözümü sunuyor. 7 günlük ücretsiz deneme süresi mevcuttur.

Opera VPN Pro aboneliği ile PC’ler, Mac’ler, Android tabletler ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere 6 adede kadar cihazı koruyabilirsiniz. Bunu yapmak için cihazlarınıza Opera tarayıcıları yüklemeniz ve bunları aboneliğin bağlı olduğu Opera hesabıyla senkronize etmeniz gerekir.

Buradan abone olabilirsiniz. Fiyatlar şöyle görünüyor:

Opera, kullanıcıları için ücretli bir VPN hizmetini test ediyor - PC'de göründü

Abone olmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

  • Opera Beta’yı resmi siteden indirin.
  • Opera hesabınızda oturum açın veya yeni bir tane oluşturun.
  • Senkronizasyonu etkinleştirin. Bunu yapmak için menü > Senkronizasyon … > Senkronizasyonu etkinleştir seçeneğine gidin.
  • Ardından Opera VPN Pro sayfasına gitmeniz, bir tarife seçmeniz ve abone olmanız gerekir. Ödeme ayrıntıları istenecek, ancak ücretler yalnızca deneme süresi sona erdikten sonra başlayacak.

Kullanıcı daha sonra VPN Pro istemci uygulaması indirme sayfasına yönlendirilecektir. Bir PC’ye kurulmalıdır, bundan sonra görev çubuğunda VPN bağlantısının mevcut durumunu öğrenmenize izin verecek ve ayrıca size VPN’yi hızlı bir şekilde açıp kapatabilmenizi sağlayacak bir simge görünecektir.

Daha önce, Opera VPN Rusya’da engellendi. Ve Microsoft, Edge tarayıcısı için yerleşik bir VPN tanıttı.genel-22