Netflix, reklam destekli bir teklif sunmak için adımlar attı; akış devi gerçekten de bunu uygulamak için çeşitli şirketlerle görüşmelerde olduğunu açıkladı.

Google ve Comcast, Netflix ile görüşüyor

2022’nin ilk çeyreğinde, Netflix on yıldan fazla bir süredir ilk kez abone kaybetti ve 150’den fazla çalışanın işten çıkarılması da dahil olmak üzere benzeri görülmemiş bir iç krize yol açtı. Şirket, kasayı doldurmanın yollarını arıyor ve bunun için daha fazla kullanıcı çekmek için daha ucuz bir reklam teklifi sunmak istiyor. 2022’nin sonundan önce yerine koymayı umuyor.

aynı kategoride

Sanal gerçeklik kulaklığı olan kişi.

Meta veri depolarının birlikte çalışabilirliği için büyük bir anlaşma

en duvar sokak günlüğü şimdi, platformun şu anda Comcast ve Google dahil olmak üzere planlarını gerçekleştirmesine yardımcı olabilecek bir dizi ortaklığı araştırdığını bildiriyor. Netflix’in amacı, teklifini başlatmak için reklamcılık sektöründe yerleşik bir oyuncuyla ortak olmak ve ardından kendi şirket içi reklamcılık işini geliştirmektir. daha entegre ve daha az yıkıcı geleneksel televizyon reklamcılığından daha iyidir.

Pazara oldukça kolay bir giriş istiyoruz, ki bu yine inşa edip yineleyeceğiz. Başlangıçta yaptığımız şey, ürünün sonunda ne olacağını temsil etmeyecektir. Ürünümüzün TV’den daha iyi olmasını istiyorum “dedi Netflix’in eş CEO’su Ted Sarandos.

Netflix bir bilgisayarda açıldı.Netflix bir bilgisayarda açıldı.

Netflix, kasayı reklam yoluyla kurtarmak istiyor. Fotoğraf: Charlesdeluvio / Unsplash

Netflix için bir reklam teklifinin etkisi nedir?

Göre New York Times, böyle bir teklifin Netflix’in performansı üzerindeki etkisini tahmin etmek hala zor. Bu teklif sayesinde hizmetin gelirleri büyük ölçüde artabilirse, ona abone olan kullanıcıların zaten platformun daha pahalı teklifine abone olmaları da mümkündür, bu da yeni bir abone sayısı elde etmesine izin vermeyecektir. .

Gerçekten de Wells Fargo analistleri, daha ucuz, reklam destekli bir Netflix teklifinin 2025’in sonunda 100 milyonun biraz üzerinde aboneyi çekeceğini tahmin etti. Ancak, bu müşterilerin yalnızca 16 milyonu Yeni Kullanıcılar: Netflix’in reklam destekli içeriklerinin kullanıcılarının yaklaşık %85’i hizmet, akış için daha az ödeme yapmak isteyen mevcut aboneler olacaktır.

Netflix’in kararı Hollywood’u da rahatsız edebilir. Bazı yönetmenler, yarattıklarının reklamlarla dolup taşmasına içerleyebilir ve birçoğunun Netflix ile hangi reklamların ne zaman ekleneceği konusunda pazarlık yapma becerisini istemesi muhtemeldir. Öte yandan, üreticiler reklamdan elde edilen gelirin bir yüzdesini de isteyebilirler.

Netflix bundan kurtulmak için farklı seçenekler düşünüyor

Bir reklam teklifi, Netflix’in kayıplarını telafi etmek için yaptığı tek teklif değil. Önümüzdeki aylarda daha fazla kullanıcı kaybetmeyi beklediği için platformun hızlı hareket etmesi gerekiyor. Böylece Netflix, video oyunları sunarak çeşitlendi, hatta yıl sonuna kadar bu sektördeki teklifini ikiye katlamak istiyor.

Buna ek olarak, hizmet canlı içerik yayını ile ilgileniyor ve şu anda büyüme kaybına önemli bir katkıda bulunan şifre paylaşımıyla mücadele için bir özelliği test ediyor. Ancak şimdilik, ikincisinin testleri oldukça kafa karıştırıcı; Netflix hala yıl sonuna kadar dağıtmayı planlıyor.genel-16