Dışarıdan değişmeyen bir tasarıma sahip olan M2 MacBook Pro, içeriden bir makyaj yapsa birçok tüketiciyi şaşırtabilirdi, ancak ne yazık ki durum böyle değil. İşte iç parçalara ilk bakış ve ayrıntılı bir keşif olmasa da Apple’ın bu model için ne kadar az çaba harcadığını ortaya koyuyor.

M2 MacBook Pro, M1 MacBook Pro ile Aynı Soğutma Çözümüne ve Bileşen Yerleşimine Sahiptir

Makinenin alüminyum arka kapağını da açmayı başaran NotebookCheck tarafından M2 MacBook Pro’nun ayrıntılı bir incelemesi yayınlandı ve soğutma çözümü, pil ve bileşen yerleşimi ortaya çıktı. Tıpkı Apple’ın aynı kasayı yeniden kullanması gibi, ilk bakışta değişen tek şey yeni M2’yi ve geliştirilmiş birleşik RAM’i eklemek gibi görünüyor.

Özel Konfigürasyonlu Bazı M2 MacBook Pro Modellerinde Ağustos’a Kadar Gecikmeler Görüyor

Ortadan geçen ve pilin bir kısmını kaplayan kablo bile değiştirilmemiş. M2 MacBook Pro’nun M1 MacBook Pro ile benzerlikler taşıdığını, iFixit tarafından 2020 taşınabilir Mac’in yıkımını yayınladıklarında yüklenen bir görüntüyle karşılaştırarak öğrendik. NotebookCheck’ten yeni görüntüyü yerleştirip yayınlanan iFixit ile karşılaştırdığımızda, soğutma çözümünün ve diğer alanların bile değişmediğini görüyoruz.

Arka paneli çıkarılmış M2 MacBook Pro

Apple’ın içeride bazı değişiklikler yapmasını beklememiz gerekirken, neden bu yaklaşımın takip edildiğini anlıyoruz. Yeni bir dizüstü bilgisayar tasarımını test etmek için milyonlarca dolarlık Ar-Ge gerekiyor. Apple, muhtemelen M2 MacBook Air’i seri üretmeye hazır olduğunda bu miktarı yatırdı. M2 MacBook Air henüz resmi olarak piyasaya sürülmemiş olsa da, M1 MacBook Air ile karşılaştırıldığında yeniden tasarımı aynı zamanda iç organların büyük ölçüde değiştiği anlamına da gelecek.

Apple, dizüstü bilgisayarın çoğunu oluşturan parçalara zaten sahip olduğu için M2 MacBook Pro’yu M2 MacBook Air’den daha önce piyasaya sürmüş olabilir. Ayrıca tedarikçilere, bir ton müşteri yeniden tasarlanan MacBook Air’i sabırsızlıkla beklediği için bu taşınabilir Mac’in büyük bir sevkiyatını dağıtmamalarını söyleyebilirdi.

iFixit tarafından M1 MacBook Pro yırtma görüntüsü

NotebookCheck, M2 MacBook Pro’nun gerçek bir sökme işlemini gerçekleştirmediğinden, cihazın bitleri ve parçaları çıkarılıp incelendiğinde bazı değişiklikler yapılmış olabilir. Öğrenmek için ayrıntılı açıklamaların gelmesini beklememiz gerekecek, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

Haber kaynağı: DefterKontrolgenel-17