Samsung, en azından amiral gemisi cihazlar için son yıllarda etkileyici güncelleme teslim hızları üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Ve şimdi, Android 13 beta, ziyarete gelmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Galaxy S22 Ultra, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22, 9to5Google raporları.

One UI 5.0 ile Android 13 beta’nın yakında geleceği bildiriliyor

Muhtemelen bildiğiniz gibi, Google henüz Android 13’ü tamamlamadı ve hala Pixel telefonlara beta yayınlıyor. Şimdi, bazı yeni kanıtlar, Android 13 beta’nın yakında piyasaya çıkabileceğini gösteriyor. Samsung’un Galaxy S22 serisinden hüküm süren amiral gemisi telefonları. Şu anda, yeni işletim sistemi güncellemesi kararlılığa doğru ilerlerken ince ayarlar ve düzeltmeler getiren Android 13’ün üçüncü betasındayız. Ve göründüğü kadarıyla, Android 13, bildirildiğine göre Ağustos veya Eylül aylarında, bu yıl planlanandan önce piyasaya sürülebilir.

TizenYardım yeni işletim sistemi güncellemesini test etmeye hevesli olan Galaxy S22 sahipleri için bazı heyecan verici bilgileri ortaya çıkarmayı başardı. Güney Koreli şirket, amiral gemisi cihazlarında Android 13 testlerine başlamaya hazır görünüyor.

Güney Kore’de ortaya çıkan donanım yazılımı sürümü S906NKSU2ZVF6’dan (aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi) bahsediyoruz ve bunun Galaxy S22 için ilk Android 13 beta olduğuna inanılıyor. Ancak, güncelleme henüz kimseye dağıtılmadı, ancak bu çok yakında gerçekleşmeye başlayabilir.

Her zamanki gibi, Android 13’ü test edecek ilk şanslı Samsung telefonları Galaxy S22 Ultra, Plus ve vanilya Galaxy S22 olacak. Kısa bir süre sonra, beta sürümünün Samsung’un katlanabilir telefonlarına (Z Fold 3 ve Z Flip 3) açılacağına ve bundan sonra geçen yılın amiral gemisi Galaxy S21 telefonlarına açılacağına inanılıyor.

Bir UI 5.0 (veya Android 13’ün üstündeki bir sonraki Samsung kaplaması resmi olarak adlandırılacak) şu anda bir gizem. Animasyonlarda ve küçük ince ayarlarda bazı iyileştirmeler getirme olasılığı dışında, hakkında pek bir şey bilinmiyor. One UI 4.0, onu destekleyen telefonlara daha çok Malzeme Beğendiğiniz bir görünüm ve his getirdi, ancak One UI 5.0’ın neler getireceğini henüz duymadık.

Geçen yıl Samsung, Eylül ayında Android 12 beta sürümünü yayınladı, ancak bu yıl işler biraz daha hızlı ilerliyor gibi görünüyor. Söylentiler ve raporlar, Android 13 beta sürümünün Temmuz ayında Samsung telefonlarına çıkacağına işaret ediyor. İşte Samsung’dan hızlı güncelleme teslimatı!

Android 13: ne beklenir

Geçen yıl Android 12, diğer özelliklerin yanı sıra renklerini arka planınıza uyarlayan simgelerle Material You adlı yeni bir tasarım dili getiren büyük bir güncellemeydi. Ve tarihe bakılırsa, bu hemen hemen Android 13’ün önemli bir şeyden çok bir yaşam kalitesi güncellemesi olacağı anlamına geliyor. Google büyük olasılıkla Android 12 ile elde ettiklerimizi geliştirmeye ve deneyimi iyileştirmeye odaklanacak. Örneğin, Android 13, önceden hazırlanmış dört renk temasıyla dinamik temaya görsel iyileştirmeler getirecek.

Bir başka oldukça hoş değişiklik, boş bir alana uzun süre basarak mevcut arka planları doğrudan ana ekrandan önizlemenize olanak tanıyan yeniden tasarlanmış bir duvar kağıdı seçicisidir.

Android 13 ayrıca gizliliği geliştirmeye odaklanan yeni bir fotoğraf seçiciyi de beraberinde getiriyor. Bunun iOS’ta nasıl yapıldığına benzer şekilde, yeni fotoğraf seçici, tüm fotoğraf kitaplığınıza erişmesine izin vermeden belirli fotoğrafları bir uygulamayla paylaşmanıza olanak tanır. Şu anda, Android’deki fotoğraf seçici varsayılan olarak tüm fotoğraf kitaplığınızı okumak için izin ister, ancak Android 13 ile daha gizlilik merkezli bir seçenek elde edeceksiniz.

Android 13’ün ilk olarak Pixel telefonlara, muhtemelen Ağustos veya Eylül aylarında gelmesi bekleniyor ve ardından ilgili tüm üreticilerin Android 13 tabanlı ürün yazılımlarını da piyasaya sürmesi gerekiyor. Ve görünüşe göre, Samsung hızlı güncelleme yarışmasına liderlik ediyor olabilir.telefon-1