[This story contains spoilers for Netflix’s Spiderhead.]

Jurnee Smollett onunla biraz zaman geçirmek istediğini biliyordu. örümcek kafakarakterinin yolu tamamen kilitlenmeden önce bile.

Çocuk oyuncu olarak kariyerine başlayan oyuncu, şöyle bir dizide rol aldı: Dolu ev ve son zamanlarda çok çeşitli rollerde güçlü bir varlık olarak kendini kanıtladı, Netflix’in bilimkurgu hapishane gerilim filminde mahkum Lizzy’yi oynuyor örümcek kafa. Yazar George Saunders’ın kısa bir öyküsüne dayanan yönetmen Joseph Kosinski’nin filmi etkileyici bir soyağacına sahip ve senaryosu Deadpool senaryo yazarları Rhett Reese ve Paul Wernick ile Chris Hemsworth ve Miles Teller’ı içeren bir oyuncu kadrosu. Hikaye, Jeff (Teller) de dahil olmak üzere hükümlüler üzerinde deneysel ilaçları test eden bir tesisten sorumlu Steve Abnesti’ye (Hemsworth) odaklanıyor.

Smollett’in projede diğer 2022 filmi olan Kosinski ile çalışmak istediğini anlaması uzun sürmedi. Top Gun: Maverickkısa bir süre önce tiyatroları vur örümcek kafas sürümü ve yılın en büyük tiyatro hiti olmak için yükseldi. İlk örümcek kafa senaryo henüz ete kemiğe bürünmüş bir Lizzy yaratmamıştı ama Smollett, çocuğunun park halindeki bir arabada trajik bir şekilde ölmesiyle ilgili filmin sonlarında ortaya çıkan gizli geçmişini geliştirmek için yönetmen ve senaristlerle birlikte çalışma yetkisine sahip olduğunu hissetti.

“[Kosinski] fikirlere ve Lizzy üzerinde çalışabileceğimiz yöntemlere çok açıktı,” diye hatırlıyor Smollett Hollywood Muhabiri. “Lizzy’nin etrafta o neşeyle, o enerjiyle maskelemeye çalıştığı bir şeyle dolaşmasına ve sonunda her şeye sahip olabileceğiniz zaman, aşkın en güzel şekli olan onu biraz sevimsiz hissettiren şey olmasına ihtiyacımız vardı. kendinizin parçaları.”

Yırtıcı Kuşlar, soldan: Jurnee Smollett, Kara Kanarya rolünde, Margot Robbie, Harley Quinn rolünde, 2020
Claudette Barius/Warner Bros./Courtesy Everett Koleksiyonu

Bu, Smollett’in TV dizilerindeki daha önceki rolleri takiben karmaşık yolları keşfetme iştahı olduğunu açıkça ortaya koyan birçok projeden sadece biri. Cuma gecesi ışıkları ve yeraltı ve 2007’de Denzel Washington’ın yönettiği filmlerde Büyük Tartışmacılar. Misha Green tarafından yaratılan hareketli HBO dizisi için 2021 Emmy adaylığı kazandı Lovecraft Ülkesisadece bir sezon sonra iptal edildi ve hayranlar, 2020 filminin bir parçası olan DC süper kahramanı Black Canary’yi daha fazla görmeyi umuyor. Yırtıcı kuşlar ve Green’in yazdığı planlı bir HBO Max filminin odak noktası.

ile yaptığı görüşme sırasında THRSmollett ağırlığını koyuyor örümcek kafaOnun güçlü aşk hikayesi, Washington ve Samuel L. Jackson gibi ünlülerden aldığı değerli kariyer tavsiyelerini paylaşıyor ve ona sorumluluk almayı teklif ediyor. Lovecraft Ülkesi’kısa koşusu ve Black Canary geleceğinin neden “hayranlar sayesinde mümkün olduğunu” açıklıyor.

ne yaptı örümcek kafa oturum açtığınızda dikkatinizi çekti mi?

Menajerim bana bir senaryo gönderdi ve ilk okuduğumda, lisedeyken benim için gerçekten göze çarpan Milgram deneyini düşündüm – aslında lisedeyken üniversite dersleri alıyordum. Bir kişinin ikinci bir kişiyi, üçüncü bir kişiye zarar vermeye ikna edebilecek kadar manipüle edebilmesi fikri beni her zaman büyülemiştir. Bu yüzden senaryoyu ve ardından kısa hikayeyi okuduğumda, “Vay canına, ne kadar düşündürücü ve düzgün bir şekilde kategorize edilmesi imkansız bir film” diye düşündüm.

Sonra Joseph Kosinski ile tanıştığımda, bir Zoom’umuz vardı ve düşüncelerim ve Lizzy’yi canlandırmak ve onu hayata döndürmek için yapmak istediğim şeyler konusunda ona karşı dürüst oldum. Oturum aslında bir beyin fırtınası toplantısına dönüştü ve bundan sonra Zoom, “Joe ile çalışmak istiyorum” dedim. Filmle ilgili vizyonunu ve işbirliği ruhunu gerçekten satın aldım. Fikirlere ve Lizzy üzerinde çalışabileceğimiz yöntemlere çok açıktı. Onun gibi bir film yapımcısıyla çalışmak gerçekten çok heyecan vericiydi.

İşbirliği için bu tür bir fırsata sahip olmak benzersiz mi?

Bunu bu kadar uzun süre yaptıktan sonra, film yapımcılarının açıkça bir vizyona sahip oldukları ve “Tamam, işte oyun alanınız; git oyna.” Bir sanatçı olarak, oynamaya, büyük başarısızlıklara ve büyük başarılara teşvik edilmelidir. Denzel Washington, “Büyük başarısız” derdi ve bence bu, harika film yapımcılarının bir şeyleri deneyebileceğiniz ve son çekimi önemsediğiniz yerde öz farkındalık duygusuna sahip olmadığınız bir güvenlik ağı olduğunu düşünüyorum. Son zamanlarda çok şanslı olduğumu söyleyebilirim: Misha Green gibi insanlar; Joseph Kosinski; [producer] JJ Abrams ve [director] Anna Forrester, kim yaptı [the upcoming Netflix thriller] Lou geçen yıl. Bunların hepsi harika işbirlikçiler.

Lizzy’yi tanımak biraz zaman alıyor, özellikle de gizli geçmişi filmin sonlarında ortaya çıkıyor. Onu bu kadar karmaşık bir karakter yapan neydi?

Joe ve benim konuştuğumuz şeylerden biri, Lizzy’nin sayısallaştırılmış bir dünyada analog olduğu fikriydi. O kesinlikle Toprak Ana’nın arketipi. Çok fütürist bir tesiste kasetleri dinliyor. Kostümlerden saç ve makyaja kadar her şeyin, bu tesise ait olmadığı farklı bir çağa aitmiş gibi hissetmesi gerekiyordu. O sadece bir yabancı değil, aynı zamanda küçük yollardan kaçmaya çalışıyor. Müzik kaçmamıza yardımcı oluyor, bu yüzden kulaklığınız her zaman açıksa, nerede olursanız olun farklı bir yere gidebilirsiniz. Sürekli olarak ait olmadığını hissetmesi için bu yolları bulmakla ilgiliydi. Oldukça güzel çünkü bu türde farklılaşan, iyi-kötü, kara komedi, psikolojik gerilim, ama bu iki talihsiz aşığın bir alt konusu var ve Jeff ve Lizzy’nin aslında birlikte inşa ettikleri fikrin onlar için en büyük tehdit olduğu fikri. bu tesis. Otantik olduğu için; sentetik versiyonu değil.

Tembel yüklenen resim

(Soldan Sağa) Jurnee Smollett, SPIDERHEAD setinde Lizzy ve Joseph Kosinski (yönetmen) rolünde
Netflix’in izniyle

Onların romantizminin gerçek bir şekilde oynandığını görmek ilginç.

Sır, şu anda filmde olduğu gibi, orijinal olarak senaryoda olmayan bir şeydi, ama Joe, Rhett, Paul ve benim biraz önce beyin fırtınası yaptığımız ve oraya indiğimiz bir şeydi çünkü Lizzy’nin bir miktar suçluluk duymasına ihtiyacımız vardı ve Örümcekkafa’da hapsedilen tüm bireylerin yaptığı gibi. Çünkü Abnesti’nin onlara karşı silah olarak kullandığı suçluluk ve utançtır. Lizzy’nin etrafta o neşeyle, o enerjiyle maskelemeye çalıştığı bir şeyle dolaşmasına ve sonunda tüm parçalara sahip olabileceğiniz zaman, aşkın en güzel şekli olan onu biraz sevimsiz hissettiren şey olmasına ihtiyacımız vardı. Kendine. Bu gerçekten onun arkının bir parçası. Geçmişteki hatalar da dahil olmak üzere, kendisinin tamamına sahip olabilir mi ve o ve Jeff, bu kırılganlık yoluyla, “Hey, ben buyum, onu al ya da bırak” dediğin yerde koşulsuz bir sevgi düzeyine ulaşabilir mi?

Filmde yer alan birçok kişi, Chris, Rhett ve Paul ve sizin de dahil olmak üzere büyük süper kahraman filmleriyle ilişkilendiriliyor. Bu, aranızda bir bağlantı kurulmasına yardımcı oldu mu?

Bunu 2020’nin ortasında ve COVID salgınında çektik. Netflix’in yeniden üretime aldığı ilk filmlerden biriydi. Ve kişisel olarak, sadece yaratma ve yaratıcılar arasında olma konusundaki bu gerçek arzuyu hissettim ve Rhett, Paul ve Joe ile seanslarda, sete girip Miles ve Chris ile çalışırken böyle bir akrabalık buldum. Sanırım birlikte yaratma arzusunu paylaştık. Filmde böyle bir izolasyon unsuru var. COVID sırasında geri dönüp çekim yaparken, COVID protokolü ile ilk kez ilgileniyordum ve bu tamamen farklı bir çalışma şekli. Uzayda olmanın farklı bir yolu. Ama harika bir takım.

Ve sonra, elbette, Joseph Kosinski bu yaz başka bir büyük film daha yaptı.

Joe ile gerçekten gurur duyuyorum. vurdular Süper silah önceki örümcek kafave onun ve Miles’ın bunun hakkında konuştuğunu ve bunun ne kadar çılgın bir yolculuk olduğunu hatırlıyorum. Onunla gurur duyuyorum. Onun için ne kadar kişisel olduğunu biliyorum.

Black Canary’nin hayranların favorisi haline gelmesi ve kendi anına doğru yol alması şimdi nasıl hissettiriyor?

Bildiğin gibi bunun hakkında konuşamam. (güler.) Ama geliştirdiğimiz şey konusunda gerçekten heyecanlı olduğumu söyleyebilirim.

Twitter’da insanların karakterinize olan sevgisiyle ilgili her zaman çok fazla hayran coşkusu vardır.

Gerçekten, profesyonel kariyerimin en büyük zevklerinden biri Black Canary oynamak ve hayranların çevrimiçi tepkilerini ve Twitter’da etkileşimde bulunmak. Bulunduğum yerde olmamın büyük bir nedeni ve Kara Kanarya yörüngesine devam etme konusundaki heyecanım, hayranlar sayesinde mümkün oluyor.

Onu daha fazla görmenin arkasında gerçekten toplandılar.

Bu bir onur. Sertler. Söylemeliyim ki, ilk rol aldığımda Yırtıcı kuşlar, çizgi roman dünyasında daha fazla deneyime sahip bir grup akıl hocamı aradığımı hatırlıyorum. Samuel L. Jackson gibi, onu aradığımı ve “Tamam, yani, yo, ne yapmalıyım? Buna başka bir karaktere nasıl yaklaşacağımdan farklı bir şekilde yaklaşmam gereken bir yol var mı? Her zaman dünyayı çok fazla araştırırım.” Ve dedi ki, “Bebeğim, git ve kendi bölgene işe.” (güler.) Bu yüzden hayranlardan gelen tepkiler beni gerçekten çok küçük düşürdü.

Lovecraft Ülkesi Kendiniz ve Michael K. Williams gibi diğerleri için tüm Emmy ödülleri de dahil olmak üzere izleyicilerle gerçekten bağlantılı görünüyordu. Taraftarlar, takımınızın daha fazlasını yapamamasına şaşırmış görünüyordu. Artık hepsinden biraz uzaklaştığınıza göre, tüm bu süreçten öne çıkan nedir?

her zaman tutacağım aşk sanatı kalbim için çok değerli – Jonathan gibi olağanüstü sanatçılarla çalışma fırsatı [Majors] ve Misha ve Michael ve Aunjanue [Ellis] ve Wunmi [Mosaku] ve Courtney [B. Vance]Jamie [Chung]Manastır [Lee]. Bu hikayeyi hayata geçirme fırsatı — Leti Fuckin’ Lewis’i oynamak gerçek bir ayrıcalıktı. Ne bir rüya. Hiçbir şeyden beklentilerim olmayacağını bilecek kadar uzun süredir bu işin içindeyim. O anların ötesinde devam edecek bir proje. İşi yapmaya devam edecek ve tabii ki buna devam etmeyi çok isterdim, bunlar sanatçılar olarak bize bağlı olmayan şeyler ve sonuçlara çok fazla bağlanamazsınız. Sadece başını aşağıda tut ve işi yap. Ama bir sanatçı olarak çok büyüdüğümü hissediyorum. İş beni çok zorladı, en güzel şekilde. Huzur içinde yat, sevdiğim ve taptığım Michael, ve kalbim çok kırıldı. benim seviyorum Lovecraft Ülkesi aile ve hepimiz hala çok yakınız. Ve birlikte yarattığımız o hatıraları hep elimizde tutacağımızı düşünüyorum.

Henüz yapma fırsatı bulamadığınız bir iş türü var mı?

Kesinlikle. Daha yeni başlamış gibi hissediyorum. Enstrümanımın hızla büyüdüğünü hissediyorum ve şu anda sanatsal olarak hiç olmadığı kadar netliğe sahip olduğum bir boşluktayım. Daha yeni başlamış gibi hissediyorum. Gelecekte üstleneceğim ve beni bu kadar derin seviyelerde zorlayacak roller için çok ama çok heyecanlıyım. Ama bu yapmaya çok aç olduğum fedakarlık. Çok fazla fedakarlık gerektirmeyen hiçbir şeyi gerçekten yapmak istemediğim bir noktadayım, yoksa bu yeterli bir meydan okuma değil.

Sizi heyecanlandırmayan belirli proje türleri var mı?

Beni zorlayacak şeyler ve enstrümanım hakkında bir veya iki yıl önce bile netliğe sahip olmadığım şeyler hakkında her zamankinden daha fazla netliğe sahibim. Bu, şu anda çok açık olduğum hızlı bir büyüme dönemi. Jamie Foxx ile bir film yaptım. Toprağa vermek, ve yaptığım hiçbir şeye gerçekten benzemeyen bir rol. Bu davayı, bu parlak kadını oynuyorum ve Jamie ile ben bu oyunda düşmanız ve bu doğru anda en güzel meydan okumaydı. Jamie’nin sahne partneri olması gerçekten bir rüyaydı. Bana göre tüm zamanların en büyük aktörlerinden biri. Ben de, “Eğer fedakarlık gerektirmiyorsa ve beni tamamen korkutmuyorsa, neden yapayım?” diyorum.

Röportaj, uzunluk ve netlik için düzenlendi.

örümcek kafa şu anda Netflix’te yayın yapıyor.sinema-2