CORK, İrlanda, 23 Haziran 2022 — Johnson Kontrolleri (NYSE: JCI), bugün Seattle, Washington merkezli sıfır güven siber güvenlik sağlayıcısı Tempered Networks’ü satın aldı. Tempered Networks, çeşitli uç nokta cihazları, uç ağ geçitleri, bulut platformları ve servis teknisyenleri arasında güvenli ağ erişimi sağlayan, binalar için gelişmiş bir kendini savunma sistemi olan ‘Airwall’ teknolojisini yarattı. Bina veri alışverişlerinin ve hizmet eylemlerinin yalnızca sürekli olarak doğrulanan insanlar ve cihazlar arasında gerçekleşmesini sağlamak için güvenli iletim boru hatları üzerine inşa edilmiş operasyonel teknolojide bir adım değişikliğini temsil eder.

Satın alma, Johnson Controls’a OpenBlue güvenli iletişim yığınının yapısı içinde sıfır güven güvenliği sağlama yeteneği vererek, doğası gereği siber saldırılara karşı dirençli olan tamamen özerk binalar sağlama vizyonunu ilerletiyor.

Airwall Nasıl Çalışır?

Temperlenmiş Ağlar Airwall teknolojisi, şifreli ve kimliği doğrulanmış iletişim üzerine kurulu yeni yer paylaşımlı ağlar oluşturmak için Ana Bilgisayar Kimliği Protokolünü ve bulut tabanlı bir ilke düzenleme platformunu kullanır. Politika yöneticisi (diğer adıyla iletken), gizlenmiş kaplama sistemi içindeki bağlantıları kontrol eden yapılandırılmış dijital politikaları uygular. Politika yöneticisi için varsayılan konum ‘sıfır güven’dir, yani yalnızca sürekli kimliği doğrulanmış ve yetkilendirilmiş varlıklar arasındaki bağlantılara izin verir. Bir iletişim cihazı kendi kimliğini doğru bir şekilde doğruladığında, verilerin içinden aktığı şifreli bir tünel oluşturulur. Bu siber güvenlik tekniğinin avantajları şunlardır:

1. Cihazdan cihaza, cihazdan buluta ve cihazdan kullanıcıya etkileşimleri koruyan, her zaman açık ve yazılım tanımlı bir güvenlik çevresinin oluşturulması.

2. Airwall bunu, bir binanın mevcut ağ altyapısını kaplayan, gizlenmiş ve mikro-segmentli bir ağ oluşturmak için Host Identity Protocol’ü kullanarak, çözümü de oldukça uygun maliyetli hale getirerek başarır.

3. Bağlantılı bina sistemleri için, ısıtma ve soğutma, aydınlatma, güvenlik ve hava akışları gibi işlevlerin daha fazla sistem otomasyonuna izin veren yeni bir kimlik doğrulama düzeyi oluşturulur.

Johnson Controls başkan yardımcısı ve teknolojiden sorumlu başkan yardımcısı Vijay Sankaran, “Konu binalar olduğunda, veri merkezleri ve hastaneler gibi varlıklar da dahil olmak üzere genellikle kritik altyapılarla uğraştığımız için kolayca uygulanabilir siber güvenlik savunmaları oluşturmamız gerekiyor” dedi. “Temperli Ağlar Hava Duvarı yaklaşımı, sıfır güven ilkeleri etrafında tasarlandığı için sektörümüz için amaca yöneliktir, veriler cihazlar ve bulut arasında hareket ederken cihaz iletişimini güvence altına alır – böylece mümkün olan en güvenilir şekilde uzaktan bina optimizasyonunu mümkün kılar.”

Teknoloji Entegrasyonu

Temperli Ağlar Airwall teknolojisi entegre ediliyor Johnson, OpenBlue platformunu kontrol ediyor gelişmiş yapay zeka özellikli bina yönetimi yeteneklerine sahip lider bir akıllı bina yazılım platformu olarak giderek daha fazla tanınan[1]. OpenBlue, bina teknolojilerini birleştirmek ve bu teknolojileri uç AI ve bulutta tam makine öğrenimi aracılığıyla daha anlayışlı, güçlü ve optimize hale getirmek için esnek bir bilgi işlem yaklaşımı sağlar. Nihai hedef, tüm binaları daha akıllı, daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir hale getirmektir.

İşlemin Mali şartlar açıklanmadı.

Johnson Controls’ün siber güvenliğe yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen adresini ziyaret edin. www.johnsoncontrols.com/cybersolutions.

Tempered Networks Airwall teknolojisi için bir açıklama videosuna bakın burada.siber-1